BTP’DE KONGRE HEYECANI

BTP’DE KONGRE HEYECANI

Bağımsız Türkiye Partisi, koronavirüs salgını nedeniyle bugüne kadar yapamadığı 5. Olağanüstü Kongresi’ni 18 Ekim Pazar günü Ankara’da gerçekleştirecek.

Bağımsız Türkiye Partisi, koronavirüs salgını nedeniyle bugüne kadar yapamadığı  5. Olağanüstü Kongresi’ni 18 Ekim Pazar günü Ankara’da gerçekleştirecek.

Kongre öncesi bir açıklama yapan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, partisinin 5. Olağanüstü Kongresi'nin 18 Ekim Pazar günü Ankara Sincan Harikalar Diyarı Amfitiyatro'da gerçekleştireceğini ifade ederek, “Herkesin bildiği üzere; Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın 14 Nisan'da Hakk'a (c.c.) yürüyüşünün ardından, partimizin tüzüğü gereği BTP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Büyük Kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere genel başkan olarak Hüseyin Baş'ı seçmişti. Şimdi heyecanımızı hiç kaybetmeden kongreye gidiyoruz.  BTP Kilis İl Teşkilatı olarak tam kadro Büyük Kongremize katılacağız” diye konuştu.

                                                                  

“ VAR Bİ HAYALİMİZ…”   

BTP kadrolarının 19 yıl boyunca bu ülkenin menfaatleri doğrultusunda çalıştığına ve çalışmaya devam edeceğine vurgu yapan Özkar, “"Ne AB, Ne ABD, Tam Bağımsız Türkiye" diyerek çıktığımız bu yolda, Genel Başkanımız Hüseyin Baş ile ilerlemeye devam edeceğiz. Milli birlik ve bütünlüğümüze, Atatürk’e, dini bütünlüğümüze, Cumhuriyetimize, işçimize, esnafımıza, çiftçimize, ev hanımlarına topyekün tüm milletimize sahip çıkacağız.

Genel Başkanımız Hüseyin Baş’ın dediği gibi: “Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime, ant içerim. Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.”

 

SALGIN TEDBİRLERİ TAMAM

18 Ekim Pazar günü saat: 12.00’de Ankara Sincan Harikalar Diyarı Amfitiyatro'da başlayacak olan kongre öncesinde, Covid-19 salgını kapsamında gerekli tüm sağlık tedbirlerinin alındığını belirten BTP Kilis İl Başkanı Özkar, “Kongremizi kapalı bir salon yerine üstü çadır ile kapatılmış etrafı tamamen açık büyük bir alanda yapacağız. Kongremize delegeler ve BTP teşkilat yöneticileri katılacak. Misafirler arasında iki koltuk boş bırakılacak, oy verme işlemi sırasında da sosyal mesafe kurallarına uyulabilmesi için salonda 20 ayrı noktada sandık kurulması planlanıyor. Ayrıca yarım günle sınırlı tutulan kongremizde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını sağlamak için de alan amiri ve emrinde görev yapacak çok sayıda görevli de bulunacak. Şimdiden BTP’nin 5. Olağanüstü Kongresi’nin Türk siyasetine ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

15.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz