Avustralya'dan geldi Anka'da şifa buldu

Avustralya'dan geldi Anka'da şifa buldu

Avustralya’da yaşayan Mahmut Atılgan prostat ameliyatı olmak için geldiği Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde, endoskopik olarak gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Avustralya’da yaşayan 61 yaşındaki gurbetçi Mahmut Atılgan uzun süredir idrar yapamama ve karın ağrısı şikayeti yaşıyordu. Yaptırdığı PSA testi yüksek çıkınca yapılan biyopsi ile prostatı olduğunu öğrenen Atılgan, ameliyat olmak için internet üzerinden araştırma yaptı. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde bu tarz ameliyatların kapalı olarak başarı ile gerçekleştirildiğini öğrenen Atılgan hastane ile iletişime geçti. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hilmi Çelik ile görüşüp randevu alan Atılgan, vakit kaybetmeden Gaziantep’e geldi. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde yapılan muayene ve tetkiklerin ardından Atılgan’a endoskopik prostat ameliyatı yapıldı. 

Operasyonu başarı ile gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hilmi Çelik 1,5 saat süre operasyon ile ilgili şu bilgileri verdi: “Hastamızın prostat nedeniyle uzun süredir idrar yapamama ve karın ağrısı şikayeti bulunuyordu. Gerekli tahlil ve tetkiklerin ardından hastamıza endoskopik ( kapalı) prostat ameliyatı yaptık. Operasyon çok iyi geçti. Hastamızı kısa süre sonra taburcu edeceğiz” dedi

3.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz