Sanko Holding çevre bilinci oluşturuyor

Sanko Holding çevre bilinci oluşturuyor

TURMEPA Deniz Temiz Derneği (Turkish Marine Environment Protection Association) ve SANKO Holding, Gaziantep’te çocuklara deniz sevgisi ve çevreyi koruma bilinci kazandırmak amacıyla çalışma başlattı.

SANKO Okulları’nda hayata geçirilen “Sıfır Atık ve Denizlerin Önemi” projesi ile 20-21-22 Mayıs tarihlerinde yaklaşık 1000 öğrenciye ulaşıldı. İlk aşama eğitimleri tamamlayan öğrenciler “Mavi Dedektif” sertifikalarını proje eğitimlerinin ikinci günü sonunda düzenlenen törenle TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu’nun elinden aldı. Çocuklara küçük yaşlardan itibaren deniz ve çevre bilinci kazandırmayı hedefleyen SANKO Holding ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla 25 yıldır çalışan TURMEPA, Gaziantep’te çocuklar için bir araya geldi. SANKO Holding, TURMEPA iş birliği ile Gaziantep’teki SANKO Okulları’nda farklı yaş gruplarındaki çocuklar için Sıfır Atık’ın deniz ve çevre için önemi konusunda bir farkındalık projesi başlattı. TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk’ün de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, SANKO Holding ve TURMEPA yönetimlerine teşekkür ederek, üç gün süren program boyunca lise, ortaokul ve ilkokul olmak üzere yaklaşık 1000 öğrenciye verilen eğitimlerle çevre konusunda büyük bir bilinçlenme sürecinin başlatıldığını söyledi. TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu da çocuklara seslenerek, “Gelecek sizindir, siz bugününüze ne kadar sahip çıkarsanız, yarınlara da sahip çıkmış olacaksınız. Bu dünya hepimizin evi ve siz çocukların ilk görevi, içinde yaşadığınız bu dünyayı korumak” dedi.

“Bu sorumluluğun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Buna yürekten inanıyorum” diyen Kaptanoğlu, şöyle devam etti: “Eğitimlerde de gördünüz, aldığımız iki nefesten birini denizler sağlıyor. Bu nedenle denizlerimiz kirlenirse bir gün nefes alamayabiliriz. Bu gerçeği unutmamanızı, denizlerimize ve geleceğinize sahip çıkmanızı ve bugün sahip olduğunuz bu duyarlılığı hayatınız boyunca kaybetmemenizi diliyorum. Bu güzel iş birliği için başta Konukoğlu Ailesi’ne, SANKO Holding’e, değerli okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve sevgili çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum.”

 

22.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz