Vali Yerlikaya’dan Mehmet Tekerlek’e ziyaret

Vali Yerlikaya’dan Mehmet Tekerlek’e ziyaret

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, ömrünü fakir ve yardıma muhtaç ailelere yardım ulaştırmaya adayan gönüllü yardımsever Mehmet Tekerlek’i evinde ziyaret etti.

Vali Yerlikaya ziyarette yaptığı değerlendirmede; “Ömrünü hayır hizmetlerine adayarak “Topla Dağıt, Dinsin Ağıt” sloganıyla gece gündüz demeden bu hizmetlerini devam ettiren Mehmet Amcamızı evinde ziyaret ederek hatırını sormak ve tavsiyelerini almak istedim. Kendi imkanlarıyla hayırseverlerden kıyafet, yemek, yakacak ve benzeri yardımları toplayarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Mehmet Tekerlek amcamız, ilerlemiş yaşına rağmen bu çalışmalarını devam ettiriyor. Toplumda yardımlaşma ve dayanışmanın mimarlarından biri olarak gördüğümüz Mehmet Amcamızın gönüllü yardımseverliği hepimize örnek teşkil ediyor. Kendisinden Allah razı olsun. Mehmet Amcamıza sağlık ve sıhhat içinde uzun ömürler diliyorum” dedi.

Yardımsever Mehmet Tekerlek’te Vali Yerlikaya’nın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, devam eden yardım faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 91 Yaşındaki Mehmet Tekerlek Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 2006 yılında Üstün Hizmet Ödülüne layık görülmüştü.

10.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz