Vali Yerlikaya’dan GTB’ye ziyaret

Vali Yerlikaya’dan GTB’ye ziyaret

İstanbul Valiliğine atanan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Ticaret Borsası’na (GTB) veda ziyaretinde bulundu.

İstanbul Valiliğine atanan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Ticaret Borsası’na (GTB) veda ziyaretinde bulundu.

Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile İstanbul Valiliğine atanan, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, kentte gerçekleştirdiği veda ziyaretleri programı kapsamında Gaziantep Ticaret Borsasını ziyaret etti. GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Yerlikaya, ziyarette yaptığı konuşmada, Gaziantep'te görev yaptığı yaklaşık 4 yıl boyunca büyük bir koordine ve uyum içerisinde çalıştığı tüm paydaş kurumlara teşekkür ederek, helallik istedi.

Gaziantep başta olmak üzere Tekirdağ, Ağrı ve Şırnak illerinde edindiği tecrübe ve birikimlerin, İstanbul Valiliği görevinde yolunu aydınlatacağını kaydeden Vali Yerlikaya, “Gaziantep’ten gelen Vali olarak sizleri temsil etmeye her zaman devam edeceğim. Ümidimiz burada ve diğer şehirlerde olduğu gibi oradaki insanlarında kalplerinde yer edinmek olacak. İnşallah İstanbul’da da yüz akıyla ülkemize ve milletimize en güzel şekilde hizmet etmeyi Rabbim bizlere nasip eder” dedi.

Gaziantep’in üretkenliği ve çalışkanlığı ile her zaman örnek bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Yerlikaya, “Ben Gazianteplilerden her zaman razı oldum, Allah’ta onlarda razı olsun. Gaziantepli hemşerilerimize gönlümüz ve kapımız her zaman açık olacaktır” ifadelerinde bulundu.

GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise konuşmasında, Gaziantep’e büyük katkı ve hizmetleri bulunan Vali Yerlikaya’nın İstanbul’a atanmasından dolayı sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını söyledi. Tiryakioğlu, “Valimiz Yerlikaya’nın, İstanbul valiliği görevinde bulunacak olması bizler için hem sevinç hem de iftihar kaynağı oldu. Fakat 4 yıldır büyük bir uyum içerisinde çalıştığımız, çeşitli zorluklar karışında her zaman bir birleştirici güç olarak yanımızda yer alan Valimizden ayrılacak oluşumuz ise bizleri üzmekte. Değerli valimize yeni görev yerinde muvaffakıyetler diliyor, şehrimize verdiği tüm hizmet ve emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim yolunu ve bahtını açık etsin” diye konuştu.

 

30.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz