Vali Gül'den Okuma projesine destek

Vali Gül'den Okuma projesine destek

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Oğuzeli Okuyor” projesi kapsamında ailelere konuk olarak okuma etkinliğine katıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Oğuzeli Okuyor” projesi kapsamında ailelere konuk olarak okuma etkinliğine katıldı.

Oğuzeli’nde kitap okuma oranını arttırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Oğuzeli Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ailelere konuk olan Vali Gül, aile bireyleri ile bir süre kitap okudu. Kitap okuma sonrası aile bireyleri ile sohbet eden Vali Gül, kitap okumanın önemine değinerek televizyonların kapatılıp ailece kitap okunmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

Televizyonun her gün yarım saat kapatılıp kitap okunduğunda hem çocukların hem de ailenin kitap okuma alışkanlığı kazanacağını bildiren Vali Gül, böylelikle aile bireyleri arasında da iletişimin güçleneceğinin dile getirdi.

Vali Gül, “Çocukların kitap okumasını önemsiyoruz ama sadece çocukların okuması bizim istediğimiz sonucu vermez. Ailelerin de okuması bu noktada önem arz ediyor. Televizyonun yarım saat kapatılıp ailece kitap okunması hem çocukların akademik başarılarını arttırmada hem de aile içi iletişimi güçlendirmede çok büyük fayda sağlayacaktır. Okunan kitaplarla ilgili bir sohbet konusunun ortaya çıkması aile bireylerinin de birbirlerine daha fazla vakit ayırmalarına yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Kitap okumanın önceden entelektüellik olarak görüldüğünü ama günümüzde durumun farklı olduğunu belirten Vali Gül, kitap okumanın akademik başarının yanında gerek çocuğun normal hayatını idame ettirebilmesi, kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi, algısının açık olması, gelişim süreci ve iletişim becerisi için de şart olduğunu söyledi.

7.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz