VALİ GÜL’DEN MERİNOS SPORA TAM DESTEK

VALİ GÜL’DEN MERİNOS SPORA TAM DESTEK

Merinos spor bayan voleybol takımı Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda Gaziantep Valisi Davut Gül’e 27 sırt numaralı Merinos spor forması hediye edildi.

Türkiye Bayan Voleybol 2.ligindeki mücadele eden ve Gaziantep’in bayan voleybolundaki tek temsilcisi olan Merinos spor bayan voleybol takımı Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.  Bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda Gaziantep Valisi Davut Gül’e 27 sırt numaralı Merinos spor forması hediye edildi.

Gaziantep’in bayan voleybolundaki tek temsilcisi Merinos spor bayan voleybol takımını makamında kabul eden Gaziantep Valisi Davut Gül tüm spor dallarının önemli olduğunu ve özellikle Gaziantep’ten bayan voleybol takımının şampiyonluk mücadelesinde ön sıralarda olmasının önemli olduğunu söyledi. Sporcularla tek tek sohbet eden Gül, takıma destek olan Erdemoğlu ailesini de kutladı. Gaziantep Valisi Gül “ Gaziantep’te sporu desteklemek amacıyla şehrin her semtinde 50 civarında spor salonu yapacağız. İsteyen her öğrencimiz çocuğumuz bu salonlardan faydalanacak. Bu imkanları sağlamak için girişimlerimiz tamamlandı. Merinos spor takımı olarak Gaziantep’i temsil eden tüm sporcularımızı kutluyorum. Merinos sporu birinci ligde görmek istiyoruz “ dedi.

Merinos spor antrenörü ve Başkanı Ali Bağcı Merinos spor kulübünün kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgi vererek şöyle dedi  “Beş yıl önce kurulan kulübümüz sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkmıştır. Şehrimizdeki kız çocuklarımızın yaşamına dokunarak onları spor salonlarına çekmek ve geleceklerine katkıda bulunmak için çalışmalar yapmaktayız. Beş yıldan beri alt yapımızı güçlendirerek voleybol camiasına onlarca sporcu kazandırdık. Halen kazandırmaya devam ediyoruz. Kendi gurubumuzda 4 yıldan beri yenilgi almadan namağlup şampiyon oluyoruz. Bu yıl birinci lige çıkmak için transferler yaptık ve finallere hazırlanıyoruz. Sayın Valimizin bize verdiği desteğe teşekkür ediyorum “

6.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz