Vali Gül’den GTB’ye ziyaret

Vali Gül’den GTB’ye ziyaret

Gaziantep Ticaret Borsasını ziyaret eden, Gaziantep Valisi Davut Gül, hububat ve bakliyat satış salonlarında borsa üyeleriyle bir araya gelerek günün ilk buğday satışını gerçekleştirdi.

Gaziantep Ticaret Borsasını ziyaret eden, Gaziantep Valisi Davut Gül, hububat ve bakliyat satış salonlarında borsa üyeleriyle bir araya gelerek günün ilk buğday satışını gerçekleştirdi. İnşaat çalışmaları devam eden Et Borsasında da incelemelerde bulunan Vali Gül, GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı’dan bilgiler aldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret etti. GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyeleri tarafından karşılanan Vali Davut Gül, sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak GTB meclis üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Meclis üyeleriyle bir süre sohbet ederek, sektörde yaşanan sorun ve çözüm önerileri konusunda istişarelerde bulunan Vali Gül, GTB Meclis Başkanı Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Akıncı’dan borsanın faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler aldı.

 

VİZYON PROJELER

Türkiye’de sektörlerinde bir ilk teşkil edecek projeler üzerinde çalıştıklarını kaydeden GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, “Antepfıstığının ana vatanı Gaziantep’te, kültürel ürünümüz antepfıstığına yönelik ‘Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk’ tesisi kuruyoruz. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin teşrifleriyle mart ayında temelini attığımız tesisimiz, Türkiye’de sektöründe bir ilk olacak. Yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alan üzerinde inşaatı devam eden ve bizim ‘Fıstık Bankası’ olarak değerlendirdiğimiz tesis, üretici ve tüccara ürünün sağlıklı şekilde korunmasından, güvenli bir piyasanın oluşmasına ve fiyat istikrarına kadar çeşitli konularda katkılar sağlayacak. İlk etapta 10 bin ton depolama kapasitesine sahip olacak olan lisanslı depoyu antepfıstığının bu sezonki hasat mevsimine yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

6.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz