Uygar Koleji’nden Kep töreni

Uygar Koleji’nden Kep töreni

Uygar Koleji, kuruluşunun 1. Yıl dönümünde 2017-2018 yılı ortaokul mezunlarını düzenlenen muhteşem bir kep töreni ve mezuniyet balosuyla uğurladı.

İlk olarak 13 Mayıs Pazar günü Grand Hotel’de düzenlenen baloya Uygar Koleji Kurucusu Yılmaz Ovayolu, Eğitim Direktörü Bahriye Doğan, Kampüs Müdürü Mehmet Korkmaz, Ortaokul Müdür Yardımcısı Hakan Gençaslan, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Balo ilk olarak geçiş seremonisiyle başladı. Geçiş seremonisinin ardından öğrencilerin vals gösterisiyle devam etti.

Ardından anne babaları ihmal etmeyen öğrenciler velilerini dansa kaldırdılar. Öğrenciler, Anneler Günü vesilesiyle Uygar Koleji Fen Bilgisi Zümresinin hazırlamış olduğu parfümleri annelerine dağıttılar. Gece boyunca gönüllerince eğlenip dans eden öğrenciler mezuniyet pastasını hep beraber kestiler. Son olarak 10. Yıl Marşı bayraklar eşliğinde velilerle coşkuyla söylendi. Gece boyunca yerinde oturmayan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Balonun ardından 15 Mayıs Çarşamba günü Uygar Koleji bahçesinde kep töreni gerçekleştirildi. Kep Törenine Eğitim Direktörü Bahriye Doğan, Genel Müdür Timur Alas, Kampüs Müdürü Mehmet Korkmaz, Uygar Koleji öğretmenleri ve çok sayıda davetli katıldı. Kep töreni okul müdürü Mehmet Korkmaz’ın konuşmasıyla başladı. Korkmaz: “Bugün yaklaşık 9 ay önce büyük umutlarla okulumuza gelen kırk öğrencimizi mezun etmenin onurunu, gururunu ve hüznünü birlikte yaşıyoruz. Sizlere ne mutlu ki, güçlü akademik kadrosuyla Milli Eğitim camiamızın en saygın okullarından biri olan Uygar Kolejinde ve saygıdeğer öğretmenlerimizin güvenli ellerinde başarıyla ve sağlıkla ortaokul hayatınızı

noktalıyorsunuz. Aynı başarıyı lise hayatınızda da sürdürmenizi diliyorum. Okulumuzun adını en yükseklere taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.” cümleleriyle sözlerine son verdi. Öğrencilere yürekten inandığını ve güvendiğini belirtti.

Ortaokul kep töreni konuşmanın ardından bayrak-flama devir teslim töreni ile devam etti. Devir teslim töreninin ardından okul birincisi Işıl Çakan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak Uygar Koleji idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Ardından Pera Güzel Sanatlar Lisesinin düzenlemiş olduğu Uluslararası piyano festivalinde dünya üçüncüsü olan Uygar Koleji 7. Sınıf öğrencisi Ekin Solakhan piyano çalarak yeteneğiyle herkesi büyüledi. Diplomalarını almak için sahneye çıkan öğrenciler keplerini fırlatarak mutluluklarını aileleri ve sevdikleriyle paylaştılar.

17.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz