Uygar Koleji Basınla buluştu

Uygar Koleji Basınla buluştu

Uygar Koleji her yıl Eylül ayında geleneksel hale getirdiği Basınla Buluşmasını gerçekleştirdi.

Uygar Koleji her yıl Eylül ayında geleneksel hale getirdiği Basınla Buluşmasını gerçekleştirdi.

Yerel medya temsilcilerinin ve okul yöneticilerinin katılımıyla basın mensupları buluşması düzenlendi ve yemek yenildi. Kampüs Müdürü Mehmet Korkmaz’dan Uygar Eğitim Kurumları hakkında bilgi isteyen basın mensuplarına Uygar Koleji Kampüs Müdürü Mehmet Korkmaz, Uygar Koleji hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Korkmaz: “Bünyesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul barındıran Uygar Koleji olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında Gazi şehrimizin eğitimde önde gelen markası olmak hedefinde yola çıktık. Geçen yıl yedi yılda yedi kurumla hizmet veren Uygar Eğitim Kurumları sekizinci yılı olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılına sekizinci şube ile devam ettiklerini belirtti. Öğrenci merkezli bir yaklaşımla tam öğrenmeyi gerçekleştirerek, etik, ilkeli ve tutarlı bir anlayışla çok yönlü, mutlu, başarılı ve sağlıklı nesiller yetiştirmekteyiz. Okulumuz iki bloktan oluşmaktadır. Kampüsümüzde öğrencilerimize hayvan sevgisini, merhamet duygusunu aşılamak hayvan barınağı oluşturduk. Barınağımızda at, horoz, tavuk, tavşan gibi bazı hayvanlar bulunmaktadır. Bunun yanında sportif koordinasyon merkezi, hobi bahçesi, oyun parkı, yaz bahçesi bulunmaktadır. Rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi ile elektriğini kendi üreten ekolojik evimiz de bulunmaktadır. Ayrıca her kadememiz de çocukların analitik ve sistematik düşünme becerisini geliştirmek, olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilmesi için Robotik Kodlama derslerimiz vardır. Anaokulumuzda 36 ile 72 aylık arasındaki öğrencilere hizmet vermekteyiz. Anaokulunda, sabahları ekolojik evde Güne Merhaba Dansıyla minik öğrencilerimizin güne zinde başlamasını sağlamaktayız. Anaokulumuzda yabancı diller, sportif beceriler, drama gibi aktivitelerimiz de bulunmaktadır. Anaokulu kadememizde profesyonel eğitimcilerle, öğrencilerimiz oyunlarla, şarkılarla, hikaye ve resimli kartlarla dramatizasyon ve hareketli aktivitelerle İngilizceyi eğlenerek öğrenmektedir. İlkokul kademesinde 1, 2, 3 ve 4. sınıflar bulunmaktadır. Profesyonel sınıf öğretmenlerimiz sayesinde araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, problem çözen, kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alan bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Ayrıca USGA ( Uygar Sportif Gelişim Atölyesi ) eğitimi sayesinde öğrencilerimizin psikomotor becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktayız. İlkokul gelişim düzeyine uygun İngilizce ve Almanca dil eğitim derslerimizle öğrencilerimizin evrensel dil gelişimini destekliyoruz. Ayrıca, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi hedef alan drama eğitimi derslerimizle öğrencilerin sosyal gelişimlerini en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin zihinsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek üzere resim ve müzik derslerimizle onların yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Ortaokul kademesinde ise 5, 6, 7 ve 8. sınıflarımız vardır. LGS hazırlık çalışmalarımıza 5. sınıf itibariyle sistematik olarak başlamaktayız. İngilizce eğitimi İngilizceye ana dil düzeyinde hakim olan eğitimciler tarafından verilmektedir. Danışman hocalarımız; özgüveni yüksek, kendi sorumluluklarını alan, analitik düşünen, akademik yönden başarılı, mutlu bireyler yetişmesine yardımcı olmaktadır. Uygar Koleji olarak geleceğe güvenle bakan, sorgulamayı ve araştırmayı iyi yapan öğrenciler yetiştirmekteyiz. Amacımız yaparak yaşayarak öğrenme modeli çerçevesinde öğrencilere ‘hak ettikleri’ öğrenme ortamını sunmak en önemli amaçlarımızdan biri olmuştur. Bu amaçla yapılan çalışmalarda öğrencilerin bireysel farklılıklarını merkez alan bir anlayış benimsenmektedir. Burada Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul bünyesinde çeşitli etkinlik ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda Robotik Kodlama, Zeka Oyunları, Satranç, Jimnastik, Drama gibi dersleri eğlenceli hale getirmekteyiz. Ayrıca çocuklarımızın okul içinde öğrendikleri bilgilerin dış dünyada nasıl kullanıldığını gözlemlemeleri ve değişik mekanlarda birlikte vakit geçirmeleri için gerek şehir içi gerekse şehir dışı geziler düzenleyerek güzel ve eğlenceli vakit geçiriyoruz.”

 

1.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz