ŞSM açıldı

ŞSM açıldı

Yapımı Şehitkamil Belediyesi tarafından tamamlanan ve açılışı merakla beklenen Şehitkamil Sanat Merkezi’nin açılışı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla yapıldı.

Törende konuşan Bakan Gül, “Bugün, tüm sürecini büyük bir heyecan ile takip ettiğim Şehitkamil Sanat Merkezi’nin açılışını bizzat görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Gaziantep’imize böyle güzel bir eser kazandırdığı için Şehitkamil’imizin çok değerli Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na Gaziantep’imiz, çocuklarımız, gençlerimiz adına en kalpten şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gaziantep’in kültür-sanat hayatına yeni bir renk katan Şehitkamil Sanat Merkezi’nin (ŞSM) açılışı yoğun katılımla görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Toplam 14 bin 600 metrekare kapalı alana sahip ŞSM içerisinde; 400 kişilik konser salonu, sanat galerisi, VİP salonu, 7 adet musiki eğitim salonu, 120 metrekare prova salonu, 3 adet kulis, 4 adet el sanatları atölyesi, 7 adet müzik aletleri depolama alanı,  5 adet idari büro, 240 kişilik açık amfi ve fuaye alanı, bin 700 metrekare teras ve açık sergi alanları, kütüphane, E-Kütüphane, kafeterya, 2 katlı 250 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

 

GERÇEKTEN GELECEĞİMİZ ADINA ÇOK BÜYÜK BİR KAZANÇTIR

Yapılan merkezin şehrin dokusuna uygun bir mimariyle tasarlandığını kaydeden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Çok güzel bir Sanat Merkezinin açılışına tanıklık ediyoruz. Gaziantep, bir sanayi şehri ama aynı zamanda çok öncü bir sanat şehri olması için çok önemli adımlar atıldı. Bugün, tüm sürecini büyük bir heyecan ile takip ettiğim Şehitkamil Sanat Merkezi’nin açılışını bizzat görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Gaziantep’imize böyle güzel bir eser kazandırdığı için Şehitkamil’imizin çok değerli Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na Gaziantep’imiz, çocuklarımız, gençlerimiz adına en kalpten şükranlarımı sunuyorum. Eğer bir şehrin operası, tiyatrosu, sanat etkinlikleriyle mimarisi devam ediyorsa o şehir geleceğini kurtarmış demektir. Yollar, köprüler, altyapı çalışmaları yapmak elbette görevimiz ama bir gencimizin burada bir sanat faaliyeti, bir enstrümanla hemhal olması gerçekten geleceğimiz adına çok büyük bir kazançtır. Bugün bu anlamda çok önemli bir merkezin açılışını yapıyoruz. Gaziantep’imize; çok büyük bir yarışma projesi yapılarak şehrimize uygun, yatay mimari kullanılarak, şehrimizin dokusuyla uyumlu güzel bir merkez kazandırıldı. Gaziantep’imize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

 

BAŞKANIMIZ VE TÜM EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Merkezin, Gaziantep’te büyük bir ihtiyacı karşılayacağını belirten Gaziantep Valisi Davut Gül, “Yaşanabilir şehirlerin kriterleri var. Bu gibi fiziki yapılar bu açıdan çok önemli. Bir şehirde kültür-sanat faaliyetlerinin yapılabileceği alanların olması çok önemlidir. Gaziantep’te 18 yaşının altında 1 milyonun üzerinde genç, çocuk var. Hanımefendileri de sayarsak bu kişilerin kültürel ve sosyal faaliyetlerini yapacağı alanlara ihtiyaç var. Çok şükür hem Büyükşehir Belediyemiz hem de ilçe belediyelerimiz her geçen gün bu konuda katkı sunuyorlar. Bu eser de inşallah Gaziantep’imizin önemli ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bu eseri yaptığı için Şehitkamil Belediye Başkanımız ve tüm ekibine teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

10.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz