Sertap Erener’den Empati’ye özel Konser

Sertap Erener’den Empati’ye özel Konser

Gaziantep’te yerleşik EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği, gelirini eğitime katkı amacıyla Sertab Erener konseri düzenledi.

EMPATİ Derneği Başkanı Hale Konukoğlu, Şehitkamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser öncesinde yaptığı konuşmada, 2003 yılında Eurovision yarışmasında birinci olan söz yazarı, güçlü yorumcu Sertab Erener’i konuk etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Her etkinlikte derneğin vizyoner bakış açısıyla ilklere imza atmayı ve Gaziantep’e farkındalık sağlamayı ilke edindiklerini belirten Konukoğlu, “Bu öngörüden hareketle 2010 yılında Gaziantep’te ilk kez bir kış müzayedesi düzenleyerek ilk okulumuzun temelini attık. Daha sonra Gaziantep’te ilk kez caz gecesi düzenledik” dedi.

Gaziantep’te 2013 yılında ilk kez alışveriş şenliği düzenlediklerini ve kentteki birçok markanın yanı sıra, şehir dışından gelen markaları Gaziantepliler ile buluşturduklarını anlatan Konukoğlu, “Hem şehir ekonomisinin canlanmasına katkı sağladık hem de dernek adına güzel kazanımlara sahip olduk. Yapılan etkinlikler sayesinde Şehitkamil EMPATİ İlkokulu’nu böylelikle 2013- 2014 eğitim öğretim yılı içerisinde eğitime açtık” diye konuştu.

 

13.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz