Şehitkamil öğrencilerinin Kuran aşkı

Şehitkamil öğrencilerinin Kuran aşkı

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezlerine gelen öğrenciler, büyük bir aşkla Kuran-ı Kerim öğreniyor.

Şehitkamil Belediyesi Pirsultan Aile Merkezi’ne gelen öğrenciler Kur’an-ı Kerim öğrenmenin heyecanını yaşıyor. Çocuklar, büyük bir aşkla Kur’an-ı Kerim eğitimi alırken, bunun yanında Hadis’i Şerifleri öğreniyor, ilmihal, siyer ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hayatından kesitler dinleyerek, dini bilgiler de öğreniyor.

 

ÖĞRENCİLER TATİLLERİNİ KUR’AN-I KERİM ÖĞRENEREK GEÇİRİYOR

Şehitkamil Belediyesi Pirsultan Aile Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Fatma Karakuş, “Yaz dönemi olması nedeniyle 90 günlük yaz tatiline giren öğrencilerimiz, tatillerini Kur’an-ı Kerim öğrenerek geçiriyor. Yeni başlayan öğrencilerimiz ve daha önce kuran bilen öğrencilerimiz var. Öğrencilerimiz büyük bir aşkla Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeye gayret gösteriyor. Kuran eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza dini bilgiler veriyoruz. Hadis’i Şerifleri öğretiyoruz, ilmihal, siyer dersleri veriyoruz, ahlak dersleri öğretiyoruz. Peygamber Efendimizin hayatından kesitler anlatarak, Peygamber Efendimizin hayatını örnek almalarını sağlıyoruz. İslam’ın ve imanın şartlarını öğretiyoruz. Şuan birçok öğrencimiz Kur’an-ı Kerim’e geçmenin mutluluğunu yaşıyor. Daha önce Kuran bilen fakat tecvit bilmeyen öğrencilerimize de tecvit dersleri veriyoruz. Bunun yanında öğrencilerimize ezberledikleri ayetlerin tefsirlerini yapıyoruz. Öğrencilerimizden iyi verimler alıyoruz” diye konuştu.

6.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz