Şehit Polis memleketine uğurlandı

Şehit Polis memleketine uğurlandı

Gaziantep ili 60. Yıl mahallesinde devriye görevi yapan polis aracının trafik kazası geçirmesi sonucu şehit olan polis memuru Yusuf Çelik için tören düzenlendi.

Gaziantep ili 60. Yıl mahallesinde devriye görevi yapan polis aracının trafik

kazası geçirmesi sonucu şehit olan polis memuru Yusuf Çelik için tören düzenlendi.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Vali Davut Gül, milletvekili Derya Bakbak, il protokolü, ailesi ve meslektaşları katıldı. Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Gaziantep’in huzuru ve güvenliği için görev ifa ederken elim bir trafik kazası neticesi vefat eden Yusuf Çelik'in kaybı nedeniyle acılarının büyük olduğunu belirtti.

Genç meslektaşlarının kısa bir süre önce aralarına katılmasına rağmen hem meslektaşları hem de halkımız tarafından sevilen takdir edilen bir polis memuru olduğunu dile getiren Karaduman, “Şehidimiz bu güne kadar yaptığı görevlerde üstün başarılar sağlamıştır. Bugün de bu rütbelerin en büyüğü olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Şehidimize karşı en büyük görevimiz onun uğrunda şehit olduğu değerlere karşı etrafında yüreklerimizi kenetleyerek birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmektir. Onun aziz hatırasına göstereceğimiz en büyük saygı hakkın adaletin birlik ve beraberliğin yanında yer almaktır. Şehidimizin kıymetli ailesi sizler artık bu teşkilatın annesi babası ve kardeşlerisiniz. Bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Şehit kardeşlerimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve emniyet teşkilatına başsağlığı diliyorum. Yaralanan komiser yardımcısı kardeşimiz Burak Ziyan’a da acil şifalar diliyorum” dedi.

9.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz