Sanko Üniversitesi’nde Akademik yıl açıldı

Sanko Üniversitesi’nde Akademik yıl açıldı

. SANKO Üniversitesi Akademik yılı açılış töreni gerçekleşti.

Gaziantep Vali Vekili Halil Uyumaz, “Konukoğlu Ailesi’ni Gazişehrimize eğitim ve sağlık alanına yaptığı katkılar bakımından daima şükranla, sevgiyle anıyoruz. Marka şehir olan Gaziantep’in, Türkiye’de örnek olmasında da büyük katkıları var” dedi.

Uyumaz, SANKO Üniversitesi’nin 2018-2019 Akademik Yılı açılışı nedeniyle Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Gaziantep’e yapılan her katkının kat kat filiz verip çoğaldığını söyledi. Çalışmaya ve başarıya odaklanılması ve kesinlikle ümitsizliğe kapılmamak gerektiğini belirten Uyumaz, “Bunun için de birbirimize güvenerek, planlı, programlı, başarıya ve hedefimize odaklı olarak çalışacağız ve çok güzel şeyler elde edeceğiz. Yeni akademik yılın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

ABDULKADİR KONUKOĞLU, “BÖLGEDE ÖNCÜ OLACAĞIZ”

SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ise kampüs alanının imar onayının alındığını, 2019 yılında inşaatına başlanacağını kaydetti.

Gaziantep ve bölgede, her konuda öncü olmaya çalıştıklarını anımsatan Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hastanenin kuruluşu sırasında, ‘Gaziantep, bölgenin sağlık merkezi olacak’ demiştim. Hastanelerin ardı ardına açılmasıyla, bölgeden ilimize hastalar şifa bulmak için geliyor. Bizi en çok mutlu eden de hastalarımızın ‘Allah razı olsun. İyi ki bu hastaneyi kurmuşsunuz’ diyerek doktorlarımıza ve bizlere teşekkür etmeleridir. SANKO Üniversitesi olarak, bilim dünyasında Gaziantep’in adını duyurmayı hedefliyoruz. Tıp adına başarılı işler yapmak istiyoruz. Üniversitemizde 95 hocamız var, önümüzdeki günlerde 20 hocamızı daha kadromuza katmayı planlıyoruz. 1141 öğrencimiz üniversitemizde eğitim alıyor. İyi ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum.”   

 

 

PROF. DR. GÜNER DAĞLI, “YENİ HEDEFLERE İLERLİYORUZ”

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı ise 2014-2015 akademik döneminde SANKOlu olan öğrencilerle başladıkları yolculukta, yeni hedeflere emin adımlarla ilerlediklerini belirtti.

“Bize bu gücü sağlayan Mütevelli Heyet Başkan ve Üyelerimize, Konukoğlu Ailesi’ne, akademik ve idari kadromuza, öğrencilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunarım” diyen Prof. Dr. Dağlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “SANKO Üniversitesi Onur Konuğu Programı ile ABD ve Avrupa’dan başarılı bilim insanlarını misafir ediyoruz. 22 misafir öğretim üyesi ile 19 bilimsel konferans düzenleyip, 1080 akademisyene sertifika verdik. Düzenlediğimiz halka açık 20 konferansa ise yaklaşık 3600 kişi katılarak hem Gaziantep, hem de bölge için bilimsel ve sosyal sorumluluk adına önemli bir görev yaptık. Ayrıca, bu yıl Uluslararası Tıpta İnovasyon Buluşmaları isimli konferansın dördüncüsünü düzenledik. Bunun yanında Farklı Spor Dallarında Egzersiz ve Beslenme Sempozyumu, 1. Futbol, Bilim, Sağlık Sempozyumu, 1. Temel Klinik Beslenme Sempozyumu ile de alanında uzman konuşmacıları Gazişehrimize konuk etme fırsatı yakaladık.”. Prof. Dr. Dağlı, imzalanan afiliasyon sözleşmesi ile Sani Konukoğlu Hastanesi’nin, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi adıyla 3’üncü Basamak hastane statüsünde hizmet vermeye başladığını anımsattı.

5.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz