SAİP KONUKOĞLU BİNASI AÇILDI

SAİP KONUKOĞLU BİNASI AÇILDI

Gaziantep Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği uzun yıllardır sıkıntısını yaşadığı Dernek Binasına Saip Konukoğlu adını vererek görkemli bir törenle açtı.

Gaziantep Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği uzun yıllardır sıkıntısını yaşadığı Dernek Binasına Saip Konukoğlu adını vererek görkelmli bir törenle açtı.

T.F.F.H.G.D. Gaziantep Şube Başkanı ve aynı zamanda Süper Lig Yardımcı hakemi Ömer Tevfik Özkoç ile Yönetim Kurulu üyelerinin büyük uğraşları sonucunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Hasan Doğan Spor Kompleksinde ki bina kalıcı olarak hakemlere tahsis edildi.

 

Yenilenen ve modern hale getirilen Saip Konukoğlu Hakemler Derneği Lokalinin açılışını Gaziantep Valisi Davut Gül, T.F.F.H.G.D. Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı, Gaziantep ASKF Başkanı Abdulkadir Gözegir, Futbol İl Temsilcisi Vahdettin Balsu, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Avukat Murat Güneri ve Settar Konukoğlu, İl Hakem Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Taşkın ve şahit hakemlerin aileleri yaptı. Açılışın ardından Gaziantep Valisi Davut Gül ve TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı’ya Gaziantep Şube Başkanı Ömer Tevfik Özkoç tarafından plaket takdim edildi.

 

ÖZKOÇ “MODERN BİR LOKALE SAHİP OLDUK”

Gaziantep’te hakem sayısının her geçen gün arttığına vurgu yapan T.F.F.H.G.D. Gaziantep Şube Başkanı ve Süper Lig Yardımcı Hakemi Ömer Tevfik Özkoç, “Hasan Doğan Spor Kompleksinin içerisinde bulunan dernek lokalimiz genişletilerek hakemlerimizin daha ferah bir ortamda vakit geçirmelerine olanak sunuyor. İç tasarımı yenilenen lokalimizde hakemlerimizin tüm ihtiyaçları bulunuyor. Hakemlerimizin daha ferah ve nezih bir ortamda vakit geçirmeleri için dernek lokalinin açılmasını sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin Hanımefendi olmak üzere bir çok yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ARICI “GAZİANTEP SÜPER LİGDE OLMALI”

Ülke genelinde bazı stadyumların altında veya farklı binalarda kiralık olarak dernek binalarının olduğunu söyleyen T.F.F.H.G.D. Abdurrahman Arıcı, “Genel merkezimiz de dahil Türkiye Futbol Federasyonunun Ankara’da ki binasında en üst kattayız. Öncelikle şube başkanımız Ömer Tevfik Özkoç ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Derneğimizi kendi binasına kavuşturdular. Burada hakem ve gözlemci kardeşlerimiz hem eğitimlerini hem de bir çatı altında toplanıp kendi sorunlarını tartışma imkânı bulacaklardır. Bir teşekkürümde şu anda Gaziantep’te olmayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Deniz Köken’e kendisi beni dostumdur. Sağ olsun bu olanakları bize tanıdı ve çıktığı yolda başarılar diliyorum. Hem hakem kardeşlerimiz hem de gözlemci kardeşlerimiz Gaziantep’te geçmişe baktığımızda süper ligde hakemlerimizin daha fazla olduğu büyük bir kentimiz. Her zaman futbolla iç içe olmuş bir kentimiz, İnşallah bundan sonra ki süreçte de bu kentimizi süper ligde görmek isteriz. TFF 1’inci ligde olan takımımız süper lige çıkmayı son finalde kaybetti. Kentin dinamiklerini ön plana çıkarması açısında futbol müsabakaları çok önemlidir o yüzden 500 bine yakın misafire ev sahipliği yapan bu şehre inşallah bir süper lig takımı yakışır. Dernek binamız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

13.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz