Şahinbey’den ‘Hoş geldin’ sürprizi

Şahinbey’den ‘Hoş geldin’ sürprizi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dünyaya yeni gelen bebeğin ailesine çat kapı giderek, yanında hemşire, yeni doğan bebeğin bakım seti ürünleri, battaniye, ateş ölçer ve anneyi bilgilendirecek.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dünyaya yeni gelen bebeğin ailesine çat kapı giderek, yanında hemşire, yeni doğan bebeğin bakım seti ürünleri, battaniye, ateş ölçer ve anneyi bilgilendirecek kitapçık hediye ederek bir takım hediye takdiminde bulundu.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde dünyaya yeni gelen 110 bininci bebeğe 'hoş geldin bebek' sürprizi yapıldı. 2011 yılında Şahinbey Belediyesi ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü birlikte hareket ederek anneleri bilinçlendirmek sağlıklı nesiller yetiştirmek için yeni doğan bebeklerin ailelerine sürprizler gerçekleştiriyor. Bu bağlamda Gaziantep Şahinbey ilçesinde doğum yapan çiçeği burnunda 110 bininci anneyi bilinçlendirmek için sürpriz bir ziyarette bulundu.  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dünyaya yeni gelen bebeğin ailesine çat kapı giderek, yanında hemşire, yeni doğan bebeğin bakım seti ürünleri, battaniye, ateş ölçer ve anneyi bilgilendirecek kitapçık hediye ederek bir takım hediye takdiminde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu uygulamanın Şahinbey ilçesinde her yeni doğan bebekli aileye yapıldığını uygulamanın amacının ise anneleri bilinçlendirmek ve sağlıklı bebekler ile sağlıklı yeni bir nesil için olduğunu belirtti.

Bu uygulamanın Patenti Şahinbey Belediyesi’ne ait olurken ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında Dünya’ya Şahinbey’de gözlerini açan 110 bininci bebeğe Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bir altın hediye ederek 'vatana ve millete hayırlı bir evlat olur' dileklerinde bulunarak anne ve babayı da tebrik etti.

 

AİLELERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLUYORUZ

Günlük ortalama 80 bebek ve ailesi ziyaret ediliyor. Ziyaretlerde; anne sütünün önemi ve devamlılığı, topuk kanının alınması, bebeğin aşıları, bebek bakımı, loğusalık konularında bilgiler veriliyor. Ziyaret edilen evlere bebek bakım çantası, ateş ölçer, battaniye ve dış paketleme çantası hediye ediliyor. Şahinbey Belediyesi, bugüne kadar ilçe sınırları içinde dünyaya gelen 110 bininci bebeğe ‘hoş geldin’ diyerek anne-babaların mutluluğuna ortak oldu.

 

18.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz