Şahinbey çiftçinin yüzünü güldürüyor

Şahinbey çiftçinin yüzünü güldürüyor

Çiftçilere daha önce gübre, buğday, zeytin, fıstık ve arpa tohumu desteğinde bulunan Şahinbey Belediyesi bu desteğini sürdürerek, çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Çiftçilere daha önce gübre, buğday, zeytin, fıstık ve arpa tohumu desteğinde bulunan Şahinbey Belediyesi bu desteğini sürdürerek, çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere 10.000 ton gübre, 14.000 ton yem, 9.200 ton arpa ve buğday, 290 ton mercimek, yonca, İtalyan çimi tohumu, 750.000 adet zeytin, 150.000 adet fıstık fidanı, desteği sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, desteğini bu yılda sürdürerek, çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 3.430 ton buğday, arpa ve mercimek tohumu dağıtımı için Kapcağız Köyü’nde, düzenlenen dağıtım törenine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Gaziantep İl Tarım Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Aslan, Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Çiftçiler katıldı.

 

ÇİFTÇİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yıllardır çiftçiye her anlamda destek olduklarını ve bu desteği bu yılda sürdürdüklerini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; belediyelerimizin çiftçilerimize destek olması noktasında kanuni düzenleme yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyemiz çiftçilerimize destek olmaya başladı. Biz de Büyükşehirler statüsündeki şehirlerde böyle bir düzenleme olduğunu görünce ‘Bismillah’ diyerek çiftçilerimize destek olmaya başladık. Yaptığımız destekle ilçemizde daha fazla alan ekiliyor ve daha fazla ürün yetiştiriliyor. Bu da daha fazla kazanç anlamına geliyor ve bu sayede yüzde yüze yakın ekili alan artışı oldu. Biz ilk olarak tohum, arpa, buğday dağıtımı yaptık. Bu yıl makarnalık buğday dağıtımı da yaptık. Ayrıca taban gübre dağıtımı da yapıyorduk. Bu yıl tavan üst gübre dağıtımına da başladık. Ayrıca bu yıl mercimek tohumu desteğine de başladık. Bugün de 3 bin 430 ton arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıtımı yapıyoruz. Bu destekleri de Şahinbey'de Çiftçi Kayıt Sistemi'nde kayıtlı olan 5 bin 500 çiftçimizin tamamına veriyoruz. Hiçbir şekilde ayrım yapmıyoruz” dedi.

 

13.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz