RESEPSİYON’DA BULUŞTULAR

RESEPSİYON’DA BULUŞTULAR

Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünde Vali Ali Yerlikaya, eşi Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendi ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda protokol buluşması gerçekleşti.

Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünde Vali Ali Yerlikaya, eşi Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendi ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda protokol buluşması gerçekleşti.

Resepsiyona Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şefik Atak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, mesleki teşekküller, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, ticaret, sanayi, sanat, spor ve basın camiasından yoğun bir katılım gerçekleşti. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan resepsiyonda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajları, davetliler tarafından salondaki dev ekranlardan izlendi. Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Yerlikaya, “Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendi ile beraber düzenlediğimiz Cumhuriyet Resepsiyonumuza teşrif eden bütün konuklarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum, hoşgeldiniz” dedi.

Vali Yerlikaya; dört yıla yakın bir süreden beri sizlerle birlikte ağlayıp birlikte güldük. İlimize ve ülkemize yönelik terörist saldırılar ile 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde birbirimize sımsıkı sarıldık ve tek yürek olduk. Gazi şehrin evlatları olarak sizler dünyanın ilk beş askeri gücünden birine “dur” diyebilen, 6317 evladının şehadete erdiği bir ecdadın evlatları olduğunuzu tüm dünyaya gösterdiniz. Ecdadımızın İstiklal Harbinde verdiği kahramanlık mücadelesindeki o ruhla 15 Temmuz Demokrasi Meydanında üç yüz bin hemşehrimizle milli irade ve demokrasimize sahip çıktık. Allah o gece yaşanan ihaneti bu millete bir daha yaşatmasın. Yurdumuzun her köşesinde gösterilen bu emsalsiz duruş neticesinde, aziz milletimiz 251 evladını şehit, 2193 evladını da gazi verdi. Allah bir daha bizleri böyle imtihan etmesin. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek, ecdadımıza, ecdadımızdan bizlere ve bizden sonra da neslimize yadigar olan bir karakteri gösterdi.  Onun önderliğinde “Ya istiklal, ya ölüm” parolasıyla başlayan mücadele sonrasında kurulan Cumhuriyetimiz bugün 95 yaşında. Eğer bugün dünyanın hür ve bağımsız, saygın bir ülkesi ve milleti olarak huzur ortamında geleceğe ümitle bakabiliyorsak, bunu başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları, şehitlerimiz, terör şehitlerimiz ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimiz bizlere şehitlerimizin aziz birer emaneti ve başımızın tacı, gazilerimiz de onurumuzdur.

30.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz