Polisgücü’nde 19 Mayıs coşkusu

Polisgücü’nde 19 Mayıs coşkusu

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübün bünyesinde spor yapan binin üzerinde sporcu bir araya gelerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma; Gençlik Spor Bayramını kutladı.

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübün bünyesinde spor yapan binin üzerinde sporcu bir araya gelerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma; Gençlik Spor Bayramını kutladı. Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan gençlere güvendiklerini ve gelecekte üstlenecekleri bütün görevleri başarıyla yerine getireceklerine inançlarının sonsuz olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin dört bir yanında kutlamaları büyük coşkuyla devam eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına Gaziantep’te yaptıkları kutlamalarla Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü damgasını vurdu. Haydi Çocuklar Hokeye kampanyasının büyük ilgi gördüğü kulüpte altyapıya yönelik çalışmalar devam ederken hokeyle yeni tanışan çocukların da katıldığı bayram kutlamaları dikkat çekti. İstiklal Marşı’nın seslendirilmesinin ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya cevabını okuyan yüzlerce sporcu kutlamalar çerçevesinde çeşitli hokey gösterileri de yaparak izleyenleri adeta büyülediler. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünün kutlamalarına THF Başkan Vekili Bayram Yüksel’de katılarak sporcuların bayramını kutladı. Yüksel sporcularla uzun uzun sohbet ederek Teknik Direktör Yusuf Kasım, antrenörler Ayşe Kasım ve Mustafa Karalar’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gaziantep’in hokeyde önemli bir misyona sahip olduğunu ifade eden Başkan Vekili Bayram Yüksel kutlamalara katılan sporcuların bayramlarını kutladı.

 

“POLİSGÜCÜ BAYRAĞIMIZI DÜNYANIN HER YERİNDE GURURLA DALGALANDIRIYOR”

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünün Türkiye’yi uluslararası arenalarda başarıyla temsil ederek katıldıkları bütün şampiyonalardan şampiyonluk kupalarını Türkiye’ye getirdiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan “Milli mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı ve bağımsızlık yolunda en büyük adım olarak gördüğümüz Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100.yılı milli tarıhımızın en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bayram coşkusunu bu gün sporcularımızla birlikte hokey sahasında yaşıyoruz. “Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim sözleriyle Türk sporcusunu tanımlayan ve en büyük manevi desteği O’nun aziz hatırasından aldığımız başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu güzel toprakların milletimize vatan olarak sonsuza kadar var olabilmesi için canlarını hiçe sayarak şehadet şerbetini için aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bayramını kutluyoruz. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü gücünü bu aziz milletten ve Gazianteplilerden almakta olup uluslararası arenalarda milletimizi, ülkemizi ve kentimizi en iyi şekilde devam etmiş, etmeye de davam edecektir” dedi.

20.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz