Özbay zulmü kınadı

Özbay zulmü kınadı

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özbay İsrail’in sadece dün yaptıkları ile değil bağımsızlıgını ilan ettiği tarihten itibaren adını tarihe İŞGALCİ İSRAİL olarak yazdırdığını ifade etti.

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özbay İsrail’in sadece dün yaptıkları ile değil bağımsızlıgını ilan ettiği tarihten itibaren adını tarihe  İŞGALCİ İSRAİL olarak yazdırdığını ifade ederek, ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını ve İsrail’in İslam dünyası üzerinde kanlı işgalini kınadı.

Özbay yaptığı Basın açıklamasında,  “Filistin'lilere karşı İsrail askerlerinin ateş açması sonucu 60 Filisitin'li şehit edilmesini kınayarak şu ifadelere yer verdi:BM Genel Kurulu’nun 29 Kasım 1947’de Filistin topraklarının Yahudiler ve Araplar arasında bölünmesine yönelik planı ve ardından 1948’de İsrail devletinin bağımsızlığını ilan etmesi sonrasında, İsrail ve komşu Arap ülkeleri arasında kanlı çatışmalar başlamıştır. İsrail bugün de oldugu gibi savunmasız Filistin halkına karşı gerek silahlı, gerekse piskolojik çeşitli savaş yöntemleri uygulamış ve uygulamaktadır. Aslında İsrail’in savaş şekli tamamı ile Hegemonik savaş olup; fakat bu amacına ne bugün ne de yarın ulaşamayacaktır. Çünkü bu uygulamaya çalıştıgı savaş şekli hiçbir zaman hiçbir Türk, İslam hatta kendini ülke sayan bir dünya devleti tarafından da kabul edilemeyecek nitelikte olup kabul edilemezdir. Dün olduğu gibi bugünde işgalci İsrail, Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri gösteriler düzenleyen Filistin'lilere karşı İsrail askerlerinin ateş açması sonucu 60 Filisitin'li şehit olmuş, 2700'den fazla Filistin'li yaralanmıştır. Ellerinde taştan başka silahları olmayan mazlum Filistin halkına karşı gerçek mermilerle ateş açan İsrail askerlerini bu tutumlarının kimseye fayda sağlar bir sonucunun olmayacağının, tüm dünya devletleri tarafından bilinmeli ve bu sebeple tıpkı Ülkemizin yaptığı gibi mazlum Filistin halkının yanında yer alınmalıdır. Bizler de Gaziantep SMMM Odası olarak  bu zulmü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

15.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz