OSB'DE YENİ DÖNEM

OSB'DE YENİ DÖNEM

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Seçim Toplantısı yapıldı. Toplantıda, mevcut başkan Mustafa Topçuoğlu tekrar aday olmazken, Cengiz Şimşek oybirliği ile başkanlığa seçildi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Seçim Toplantısı yapıldı. Toplantıda, mevcut başkan Mustafa Topçuoğlu tekrar aday olmazken, Cengiz Şimşek oybirliği ile başkanlığa seçildi.

Şehitkamil Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya sanayiciler büyük ilgi gösterdi. Toplantıya Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Derya Bakbak ve MHP Gaziantep Miletvekili Sermet Atay, Vali Davut Gül, GAİB, GTO, GSO, GTB yöneticileri ile sanayiciler katıldı. Toplantının divan başkanlığını GSO Başkanı Adnan Ünverdi yaparken, GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve GTB Başkanı Mehmet Akıncı divan üyesi, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü de katip üye olarak görev aldı.

GAZİANTEP OSB 50 YAŞINDA                                                      

Toplantının açılışında konuşan OSB Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep OSB’nin Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “1969 yılında kurulan ve bugün 43.250.000m2 alanı kapsayan 1011 firmanın faaliyet gösterdiği 5 sanayi bölgesinde 140.000 kişi istihdam sağlayan Gaziantep organize sanayi bölgesi, bu yıl 50. yılını kutluyoruz. Gaziantep organize sanayi bölgesi elektrik altyapısı yolları, arıtma tesisleri, çevreye duyarlı yapısı ile Türkiye’ye örnek bir organize sanayi bölgesidir. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OSB MUTLUYSA, ŞEHİR MUTLUDUR

Topçuoğlu, şöyle devam etti: “Ülkemizin kalkınması yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın artması, yüksek teknoloji ürünler üretmek ve verimlilikle mümkündür. Bunların gerçekleştirileceği yerlerde organize sanayi bölgesidir. Onun için Organize sanayi bölgelerinde huzur, mutluluk ve başarı varsa, şehirde yaşayan insanlarda huzurlu ve mutludur. Ekonomimizin can damarı, ülkemizin gözbebeği olan organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi geleceğimiz açısından çok önemlidir. Sanayi Bakanlığının belirlemiş olduğu mevzuatlar çerçevesinde toplam parsellerin 1/3’ünün işyeri açma ve çalışma ruhsatı alması halinde müteşebbis heyete seçim yoluyla 7 asıl 7 yedek üye seçilmesi gerekmektedir. Bugün bu üyeleri seçmek için toplanmış bulunuyoruz. Seçime katılacak adaylara ve Müteşebbis heyete seçilecek sanayicilere başarılar diliyorum.”

 

ASİL LİSTE:

Melike Tekstil-Cengiz Şimşek

CNS Ambalaj-Ömer Cıncıkcı

Mutaş Halı-Hüseyin Ulutaş

Pakten Sağlık Ürünleri-Halil Tepe

Sanat Ambalaj-Özgür Özdağlı

Zeryağ-Şerif Selçuk

Özun Gıda-Mehmet Özmen

 

YEDEK LİSTE: 
Gürteks İplik-Metin Özkaya

Canan Tekstil-Tayfur Özyaşar

Çelikaslan Tekstil-Mehmet Çelikaslan

Kursan Plastik-Mesut İşsever

Plasmat Boya Plas. San.-Bayram Kemal Kılıç

İrfan Kılınç Gıda-İrfan Kılınç

Erkaplan Halı-Ali Kaplan

 

12.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz