OBA Makarna’ya GAİB’den ödül

OBA Makarna’ya GAİB’den ödül

Türkiye'de son 6 yıldır sektörünün ihracat şampiyonu olan Oba Makarna'ya Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, "İhracatın Yıldızı" ödülü verildi.

Türkiye'de son 6 yıldır sektörünün ihracat şampiyonu olan Oba Makarna'ya Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, "İhracatın Yıldızı" ödülü verildi.  2018 Yılında 86 ülkeye 165,5 milyon Dolarlık makarna ihracatı yapan Oba Makarna, ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında artırmayı başardı.

                    

6 YILDIR ŞAMPİYONLUĞU KİMSEYE KAPTIRMIYOR

Türkiye’nin en fazla makarna ihracatı yapan firması olan Oba Makarna, tam 6 yıldır ihracat şampiyonluğunu kimseye kaptırmıyor. Makarna sektörünün Kutup Yıldızı olan Oba'ya, bir ödül de Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinden geldi. GAİB tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde gözler dünya devi Oba Makarnaya çevrildi. Törende ilgi odağı olan ve tebrikleri kabul eden Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü tek hedeflerinin dünyanın bütün ülkelerinde Türkiye’yi başarıyla temsil etmek olduğunu ifade etti.

 

BAKAN YARDIMCISI TURAGAY, ÖZGÜÇLÜ'YÜ KUTLADI

Gaziantep Valisi Davut Gül, Kilis Valisi Recep Soytürk, Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra milletvekilleri, sanayici ve iş adamlarıyla STK başkan ve yöneticileri katıldığı törende Musa Özgüçlü ödülünü Sanayi Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan, Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz’dan aldı. Bakan Yardımcısı Turagay Özgüçlü’yü kutlayarak daha büyük başarılar beklediklerini ifade etti.

 

TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYOR, TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Oba Makarna’nın bir Gaziantep ve Türkiye markası olduğunu da ifade eden Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü yaptığı değerlendirmede, “Başarılarımızın ödüllendirilmesinden dolayı çok mutluyuz. Türkiye İhracatçıları Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 17. kez gerçekleştirilen Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk bin şirketi araştırma sonuçlarına göre, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan Oba Gıda San.Tic.A.Ş. 2018 yılında 165 milyon 518 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi. 7 Kıtada birçok ülkeye kendi markasıyla Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri ihracatı gerçekleştiren Oba Gıda San.Tic.A.Ş.’nin ihracat rakamını bir önceki yıla oranla yüzde 20 arttırdı. Yurt genelinde de ürünlerimiz yoğun ilgi görüyor. Oba Gıda San.Tic.A.Ş. İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen İSO 500 Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu araştırma sonuçlarında da ilk 500 içerisinde genel sıralamada 154. sırada yer alırken özel sıralamada 146. sırada yer aldı" dedi.

 

16.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz