NİZİPSPOR SEVDALISI HASAN ŞAHİN

NİZİPSPOR SEVDALISI HASAN ŞAHİN

İsmi Gaziantepspor Kulüp Başkan Adaylığı için zirve yapan Hasan Şahin, Nizipspor Başkanı olduktan sonra, Niziplilerin sevdalısı oldu.

Yeşil-Beyazlı kulübün başarısı için kalbi atan Hasan Şahin yeni takım serüvenini Çağdaş Gazetesine özel olarak anlattı.

Şahin yaptığı özel açıklamada, “Nizipspor’da Başkanlığı devir aldığımda 6 puan gerideydik. Diğer kulüplerde sıkıntı yaşıyordu. Nizipspor’a kimse destek olmuyor demelerine karşıyım. Nizip Belediyesi takıma her zaman destek olmuş. Destek takıma aktarılmadığı için desteğini çekmiş. Nizip Futbol şehri, 3. Ligde mücadele etmiş olan bir Futbol kulübü yenden hak ettiği yere çıkartacağız. Ben takımın başına geldikten sonra takıma ayrı bir hava geldi. Futbolla içli dışlı olmamız münasebetiyle, 3. Ligde oynayacak kapasitedeki futbolcuları takıma getirdik. İkinci yarıya iyi başlamadık, 3 mağlubiyet ve 1 beraberlik işimiz zora soktu. Her şey için yine de geç değil. Çok taraftarımız var, bu taraftar çoğu profesyonel takımda bile yok. Gaziantep’te futbol bitmiş diyorlar, bence bitmemiş. Bizim buradaki amacımız çocukların ahlaklı olması. Bugün ülkemizde uyuşturucu kullanma yaşı 13-14’e düşmüş. Burada Kulüp Başkanlarına ve Amatör takımlara çok iş düşüyor. Artık kaza yaşamak istemiyoruz, geride kalan maçlarımızı kazanarak hedefimize ulaşmak istiyoruz.

 

SİYASİLERİMİZ BİZİM İÇİN ŞANS

Nizip konum itibariyle çok önemli bir yer, siyasiler ise bizim için bir şans Nizipspor, İşadamı, siyasetçisi ile bizim için ayrı bir şans. Bugün Adalet Bakanımız, hem Gaziantepli hem de Nizipli bu bizim için çok büyük bir şans. Lescon Firması sahibi Aydın Erbay, Gaziantepli işadamı Bilal Çeker, NTO Başkanı Mehmet Özyurt, ve daha ismini sayamadığım bir çok işadamı bugün Nizipspor’a destek için sıradalar.

 

BELEDİYE HER ZAMAN NİZİPSPOR’UN YANINDA

Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, her zaman Nizipspor’un yanında olduğunu ifade ederek, ‘Hasan Şahin CHP’li Hacı Fevzi Akdoğan AK Partili Belediye Başkanı desek olmaz’ dedikodularını çürüttük. Ben siyasetin içinde değilim, ben Nizipspor’a Başkan olmadan önce de Sayın Akdoğan’a sordum, o da iyi olur dedi. 

 

“TESİSLEŞİYORUZ”

Başkan olduğum Nizipspor’da ilçeye geldiğimde ben de şok oldum. Bu takımın kalacak bir yeri Adresi yoktu, bu futbolcular ne yer ne içerdi. Gelir gelmez Nizip’te bir Villa kiraladım. Futbolcularımız orada kalıyor. Şampiyonluğa oynayan bir takımın mutlaka kalacak yeri olması lazım. Biz önce bunu hayata geçirdik” dedi.

1.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz