NCR’den saç uygulaması

NCR’den saç uygulaması

NCR İnternational Hospital Dermotoloji Uzmanı Dr. Metin Özaslan, Saç mezoterapisi, PRP Uygulaması ve Dermapen uygulaması ile ilgili bilgi verdi.

Saç köklerini besleyen vitaminler mineraller ve kan dolaşımını artırıcı doğal ilaçların cildin içindeki saç köklerine çok ince, özel iğneler yardımı ile enjekte edilmesidir. Bunlar direk olarak saç köklerine etki eder besler, saç köklerinin kanlanmasını ve oksijenlenmesini artırarak canlanmalarını sağlar saç dökülmesini durdurur. Sonuçlar yüz güldürücü ve uzun yıllar kalıcıdır.

 

Tedavi sonrası

Saç dökülmesinin azalması ve %90,7 oranında durması. Saç kökünün kanlanması ve oksijenlenmesinin artması saçların sıklaşıp gür ve yoğun hale gelmesi. Tedavi sırasında kanama şişme morarma ağrı acı ve konforsuz bir his olmaz. Günlük aktivitenize hemen anında dönebilirsiniz. Yan etkisi yoktur. Sonuçlar çok hızlı, çok etkili ve çok efektiftir. Sonuç olarak saçlarda dolgunluk hacim artışı sıklaşma yoğunlaşma parlaklık ve saç kalitesinde artma ortaya çıkar.

 

PRP Uygulaması

Erken dönemde başvuru ve düzenli kontrole gelinmesi, saç dökülmesinin birçok tipinde tedavi başarısı için çok önemlidir. Saç dökülmesinin çeşidine göre değişen tedavi seçenekleri mevcuttur. Bunlar arasında PRP (trombositten zengin serum), mezoterapi (vitamin enjeksiyonu), saç ekimi ve saç gelişimini destekleyen birtakım ürünler bulunur. Son yıllarda popüler olan PRP tedavisinde, kişinin kendi kanından numune alınır ve birtakım özel işlemlerden geçirilerek ayrıştırılır. Saç büyümesini hızlandıran ve büyüme faktörlerini içeren kısmı elde edilir. Çok ince iğneler ile saçlı deriye enjekte edilir. 2 hafta aralıklarla işlem tekrar edilir. Son derece konforlu, hızlı uygulanabilen ve allerji riski olmayan bir yöntemdir. Mezoterapi yönteminde ise, saç büyümesini destekleyen vitamin ve mineraller, aminoasitler ve saçın yapıtaşlarını içeren karışım ürünler kullanılır. PRP tedavisine benzer şekilde saçlı deriye uygulanır. 2 hafta aralıklarla işlem tekrar edilir. Özellikle yoğun saç dökülmesi olanlarda, PRP ile birlikte dönüşümlü uygulandığında tedaviden daha hızlı yanıt alınabilir. PRP ve mezoterapi yöntemlerinin her ikisi de steril şartlarda ve uzmanlar tarafından uygulanması gereklidir. Toplam seans sayısı saç dökülmesinin tipine ve şiddetine göre değişir. Tedavinin seyrinde minoksidil, prokapil, biotin vb. ürünlerle desteklenmesi gerekebilir. Geç dönemde başvuranlarda veya tedavilere yanıtsız hastalarda saç ekimi seçeneği düşünülebilir. Hastanemizde; hem PRP hem de mezoterapi başarı ile uygulanmaktadır.

 

DERMAPEN TEDAVİSİ

Dermapen tedavisinde otomatik ve belirli uzunlukta mikroiğneleme tekniği kullanılarak, deri içinde gözle görülmeyen çok sayıda mikrokanallar açılmaktadır. Böylece deride bulunan kollajen, elastin ve büyüme faktörlerinin uyarımı yoluyla cilt sıkılığı ve elastikiyeti sağlanmış olur. Saçlı deri, yüz, boyun, eller, çatlak, yara izi olan bölgelerde kullanılabilir. Yöntemin uygulanması yaklaşık 45 dakika sürer. Uygulama amacına göre değişmekle birlikte ortalama 3 - 6 seans uygulanır. 3 ayda maksimum etki elde edilir. Ayrıca PRP ve mezoterapi gibi yöntemlerle kombine edildiğinde, ürünlerin emilim miktarını da artırır. Dermapen tedavisi ne amaçla kullanılabilir?

10.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz