MUHTARLARDAN ASKERLERE MORAL

MUHTARLARDAN ASKERLERE MORAL

Gaziantep’te merkez ilçe, 9 ilçeden mahalle ve mahalle olan köylerden gelen 800 muhtar ve aileleri Zeytin dalı Afrin Operasyonuna destek vermek amacıyla Kilis Sınırına gittiler.

Gülbaba köyünde askeri birliğe giderek komutanlara moral desteği veren muhtarlar çamsakızı çoban armağanı olarak bir buçuk tonluk bir kurbanlık dana keserek şehitlerimize dua okudular.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Ökkeş Titiz yaptığı açıklamada “Muhtarlarımız ve eşlerini, çocuklarını bu manevi desteği vermek için Mehmetçiğin yanında mutlaka bulunmalıyız şeklindeki şeklinde çağrımıza uyup gelen  muhtarlarımıza milli duruş adına  saygılarımı iletiyor ve Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün, Gaziantep Valimiz Ali Yerlikaya’nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ve danışmanı Ünal Uslu’nun destekleriyle bu kutsal görevimizi Mehmetçiğimizin yanında yerine getiriyoruz” dedi.

 Ökkeş Titiz yaptığı açıklamada, “9 ilçeden gelen ve ilçelere bağlı  köy mahalleden 800 muhtarımızla, moral kaynağımız mehter takımımızla  askere hediye edeceğimiz 1,5 tonluk kurbanlık danamızla, Mehmetçik elbiselerimizle  eşlerimiz ve çocuklarımızla “Zeytin Dalı Afrin Operasyonu”na destek vermek için Kilis ve askerimizin çarpıştığı Gülbaba sınırını ziyaret ettik. Tabi ki bu burada bitmeyecek; Tarihimize ak sayfalara kanla yazdığımız Fransızlara karşı verdiğimiz imtihan unutulmamalı. Çanakkale’yi fitnelere hatırlatmamızda yarar var. ABD’ye AB ye sesleniyorum burada 800 muhtarla beraber “lütfen kirli ellerinizi bu Müslüman topraklarından çekin.81 milyon nüfusumuzla gerektiğinde şu an kapıdan geçip Mehmetçiğimizin yanında olmaya hazırız. Ölüme hazırız. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın emriyle nasıl 15 Temmuzda sokaklara çıkıp hainlere canımızla, kanımızla karşı koyduysak bugünde bu ülkemizi, coğrafyamızı kan gölüne çevirmek isteyenlere karşı da canımızı vermeye hazırız. Gaziantep Gaziliği hiç kimsenin tapusuyla almadı. 6317 şehit vererek analarımızla bacılarımızla Şahinbeylerle Karayılanlarla aldık. Allaha şükür elini ayağını öfleyen bir hükümet yoktur. Hiç bir taviz vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin yanındayız.”One Munite”leri tekrarlayacağız. Kurtuluş savaşında olduğu gibi bu sınırda aynı mücadeleyi vermek üzereyiz.7 den 70 e şehit olmaya hazırız. Şehit olma en büyük mertebedir. Bizlere gönül vererek çağrımıza uyan muhtarlarımıza federasyon ve şahsım adına bu milli duruş için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

14.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz