MHP Kerkük için Ankara’da

MHP Kerkük için Ankara’da

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Kerkük Sevdalıları ile Buluşma’ programına MHP Gaziantep teşkilatı da katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, “İl, ilçe teşkilatları, Kadın Kolları Başkanlığı, Ülkü Ocakları teşkilatları ile birlikte Ankara Kapalı Spor Salonunda Gaziantep’i güçlü bir şekilde temsil etmek için Genel Başkanımızın çağrısına ses verdik” dedi.

Taşdoğan Ankara dönüşünde şunları söyledi: “Her zaman söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Kerkük ve Musul Türk milletinin ana damarlarındandır. Kesilmesine asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli söyleyeceğini bir kez daha Arena Spor Salonu’ndan söyledi. Parti olarak duruşumuz nettir. Anlamayanlar için bir kez daha Genel Başkanımızın sözleriyle cevap vereyim; Kerkük ne ise İstanbul odur. Biz Türkmeneli’nin kalp atışıyız. Köksüz aydınlardan, kimliksiz kalem sahiplerinden alacak bir şeyimiz de yoktur. Herkes bildiğini kendine saklasın. Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın. 5 bin ülkücü hazır demişsek karar verilmiş, söz ağızdan çıkmıştır. Boş konuşmuyoruz. Barzani’nin gönüllü ajanlarına tavsiyem kendi çamurlarında oynasınlar. 82 Kerkük, 83 Musul dedik. 84’ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti” Biz Kerkük için hazırız. Genel Başkanımızın bir işareti yeter”

Taşdoğan ayrıca Ankara Kapalı Spor salonunda bir araya gelen ülkücülerin birilerine korku saldığını belirterek, Milliyetçi Hareket Partisi dimdik ayaktadır. Hiç kimse bizimle alay etmeye kalkmasın. Kimse bizlere MHP bitiyor, bitti demesin. Aksi takdirde bakacak yüz, sıkacak el bulamayacaklardır. Bu salondaki kalp atışımız bir tek şey içindi. Biz davamızdan dönmeyiz. Söz ağızdan çıktı mı da yapmaktan çekinmeyiz. Bakınız, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli salona gelmeden önce Ülkücüler; “Kerkük Türk’tür Türk kalacak” sloganları attılar. Salon 4 saat boyunca ayaktaydı. Her bir ülkücü kardeşimizin damarında akan asil kan bize bir kez daha gösterdi ki; önümüzde hiçbir fitneci hiçbir hain duramaz. Biz önümüze geçen engelleri, kurulan tutakları nasıl aşmamız gerektiğini iyi biliriz. Bilmeyenler tarih sayfalarına şöyle bir göz atsın derim” ifadelerini kullandı.

10.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz