Meclis üyelerine teşekkür

Meclis üyelerine teşekkür

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, önceki dönemde görev alan ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde büyükşehir belediyesi meclis üyeliğine yeniden seçilen 53 meclis üyesine, teşekkür plaketi verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, önceki dönemde görev alan ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde büyükşehir belediyesi meclis üyeliğine yeniden seçilen 53 meclis üyesine, teşekkür plaketi verdi. Başkan Şahin, “Kimseyi kimseden ayırt etmeden, şu partiden, bu ilçeden, o köyden demeden, adaletli hizmet dağıtan yönetici olacağız” dedi.

Özel bir otelde düzenlenen iftar programında meclis üyeleriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, meclisin zor dönemde şehrin geleceği adına taş üzerine taş koymak amacıyla önemli kararlar aldığını belirtti. 11 ayın sultanı Ramazan Ayı'nın başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olduğunu hatırlatan Şahin, şöyle konuştu: “Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ni de idrak edeceğimiz Ramazan ayı, aynı zamanda Kur’an-ı Kerim ayıdır. ‘Veren elin alan elden üstün’ olduğunu gösteren, ‘komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir’ anlayışının yaygınlaştığı önemli bir aydayız. Ramazan ayında kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberlik var.  Bu ayda bir taraftan oruç tutuyoruz açlığı ve yoksulluğu en derinden hissediyoruz, bir taraftan zenginle fakiri buluşturuyor, sosyal adaleti sosyal barışı sağlıyoruz. Kur’an-ı Kerim, namazın yanına mutlaka zekatı koyuyor. Dünyada, yoksulluk, kişi başına düşen milli gelir, 5 yaşına gelmeden temiz su bulamadığı için ölen binlerce çocuk var. Bizim coğrafya ise, son 5 yılda kadın ve çocuklar başta olmak üzere yokluğun ve yoksulluğun hissedildiği, göçün, savaşın ve gözyaşın ne kadar ağır bir bedeli olduğuna şahitlik etti. Bu ayların kıymetini bilmemiz ve daha çok bir araya gelmemiz, daha çok yardımda bulunmamız gerekiyor. Ramazan ayı aynı zamanda bir mektep, bir okuldur, yalnızca insanın midesini doyurması yetmiyor, ruhuyla da manevi dünyasıyla da mutluluğa ermesi gerekiyor. Yaradılışa uygun bir şekilde kötülüğe karşı, iyilik yapıp, sana yapılmasını istemediklerini sen de başkasına yapmazsan bu anlayışı güçlü bir şekilde uygularsan o da ruhu besliyor. Güzelliği, iyiliği, kardeşliği artırdığın zaman maneviyat besleniyor. 11 ayın sultanını, tüm aylara yaymamız gerekiyor.

 

14.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz