KİLİSİN BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

KİLİSİN BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

Geçtiğimiz günlerde Antalya'da düzenlenen turnuvaya 30 sporcu ile katılan Kilis, müsabakalar sonunda 5 Birincilik, 5 ikincilik ve 6 üçüncülük olmak üzere toplam 16 madalya ile kente döndüler.

03 – 07 Mart 2019 Tarihleri arasında Antalya Kemer-Kiriş’te gerçekleşen Türkiye Gençler (Bay-Bayan), 21 Yaş Altı Gençler (Bay-Bayan), Büyükler (Bay-Bayan) ve Master Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmeleri tamamlandı.

Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu, İl Temsilcisi ve  Antrenör İsmail Kurt; "Ülkemizde büyük ilgi gören Bilek Güreşi Müsabakalarına 60 İlden 995 sporcu katıldı.  Yarışmaya gelen sporcularımız Milli Takıma girebilmek için çok iyi hazırlandıkları yarışmalar esnasında görüldü. Çok çekişmeli müsabakalar sonunda İlimize 5 birincilik, 5 ikincilik ve 6 üçüncülük olmak üzere toplam 16 madalya aldılar. Bunun yanında 3 4.lük ve 2 5.lik kazandılar. Federasyonumuzun maddi imkanları doğrultusunda sıkletlerinde birinci olan sporcularımız Milli takım aday kadrosuna girmeye hak kazandılar. Yine sıkletlerinde 2. olan sporcular ise sponsor kanalıyla Milli takıma gidebilmeleri ve Milli forma altında Ülkelerini temsil etmelerine imkanı verilmektedir. Ayrıca Ülkesini temsil etmeleri için sıkletlerinde 2. olan sporcularımıza gerek kamu ve kuruluşlarından, gerekse STK’lardan destek çıkacaklarına inanıyorum ve sikletlerinde başarılı olan tüm sporcularımı canı gönülden kutlar, inşallah Milli takıma giden sporcularımızdan bu başarılanın Milli takımda da göstererek Ay Yıldızlı Bayrağımızı göklere çektirerek İstiklal Marşımızı okuttular. Kilis'de ülkemizi en üst seviyede temsil eden 31 Milli sporcumuz bulunmaktadır. Bizleri destekleyen  Valimiz Recep SÖYTÜRK’e, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI’ya, Belediye Başkanımız Av. Hasan KARA’ya ve Belediye Başkan Yardımcımız ve Kilis Belediyespor Başkanı Ahmet POLAT’a kendim ve sporcularım adına teşekkür eder, sporculara başarılar dilerim" dedi.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECEYE GİREN SPORCULARIMIZ:.

Ahmet Berkay KURT 21 Yaş Altı Genç Erkekler 60 1 3

Ahmet Recep CABAOĞLU 21 Yaş Altı Genç Erkekler 65 1 2

Merve YENİDÜNYA 18 Yaş Altı Genç Bayanlar +70 2 1

Nazmiye KORKMAZ 18 Yaş Altı Genç Bayanlar 45 1 3

Leyla ŞAHAN 18 Yaş Altı Genç Bayanlar 45 2

Büşra KARAKURT 18 Yaş Altı Genç Bayanlar 65 6 3

Pınar ESVET 21 Yaş Altı Genç Bayanlar 65 3 2

Fehime Tuğçenur KURT Büyük Bayanlar 80 2 3

Ahmet Recep CABAOĞLU Büyük Erkekler 65 1

Ömer Salahattin KORKMAZ Büyük Erkekler 60 4

Erdal KARALAR Büyük Erkekler 75 4

Ahmet Yasir ÇALIŞKAN 21 Yaş Altı Genç Erkekler 70 4 5

 

12.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz