İyi Parti’de Tibet Ekinci start verdi

İyi Parti’de Tibet Ekinci start verdi

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili aday adayı Tibet Ekinci, 24 Haziran seçimleri için startı verdi. Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya ve yöneticilerle birlikte Düztepe Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili aday adayı Tibet Ekinci, 24 Haziran seçimleri için startı verdi. Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya ve yöneticilerle birlikte Düztepe Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya gelen Ekinci, 25 Haziran’da kutuplaştırma ve ötekileştirme politikalarının son bulacağını ifade etti.

Tibet Ekinci, bir kıraathanede düzenlenen toplantıda, İYİ Parti’nin programını anlatırken, iktidara gelmeleri durumunda hayata geçirilecek projeler konusunda da bilgiler verdi. Türkiye’nin çok zorlu bir süreçten geçtiğini, başta ekonomi olmak üzere sorunların her geçen katlanarak büyüdüğünü, bunu gören AKP hükümetinin seçime gitmekten başka çare göremediğini vurgulayan Ekinci, “AKP hükümeti uzun yıllardır uyguladığı yanlış politikalardan dolayı artık tıkandı. Her alanda ülke geriye gidiyor. Bunu gören hükümet çareyi seçime gitmekte buldu. Bir süre daha bu kararı almasaydı, özellikle ekonomik alanda çok büyük bir krizle karşı karşıya kalacaktı ve iyice kilitlenecekti. Şimdi  ise  iktidara gelecek partinin kucağına sorunları bırakıp kaçacaklar. Ama şundan herkes emin olsun İYİ Parti programı ve projeleri ile sorunların üstesinden gelebilecek donanıma sahip. 25 Haziran sabahı Türkiye İYİ Parti iktidarına uyanacak. Genel Başkanımız Meral Akşener’de Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak. Uyumlu bir çalışma ile yıllardır biriken sorunlar çözüme kavuşacak, Türkiye yeniden daha huzurlu, yaşanabilir ve güvenilir bir ülke konumuna gelecek” diye konuştu.

Bölgenin sorunlarına da değinen Tibet Ekinci, “Bölgenin en büyük sorunlarından birisi de hemen yanı başımızda yıllardır devam eden Suriye iç savaşından dolayı vatanlarını terk edip ülkemize gelen mültecilerin sorunları. Uzun yıllardır, bu insanlar kendi ülkelerine dönemedikleri için bizim vatandaşlarımızla aralarında oluşan kültürel sorunlar baş göstermeye başladı. İYİ Parti iktidarı ile mülteci sorununa da kalıcı bir çözüm bulacağız” şeklinde konuştu.

10.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz