HKÜ’de Akran zorbalığı semineri

HKÜ’de Akran zorbalığı semineri

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) iş birliği ile günümüzde sıkça dile gelen konulardan biri olan ‘’Akran Zorbalığı’’ konulu panel düzenlendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) iş birliği ile günümüzde sıkça dile gelen konulardan biri olan ‘’Akran Zorbalığı’’ konulu panel düzenlendi.

HKÜ ev sahipliğinde gerçekleşen akran zorbalığı konulu panel; eğitmenler, psikologlar ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte; HKÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mücahit Öztürk ‘‘Zorba Çocuklar’’, Prof. Dr. O. Tolga Arıcak ‘‘Siber Zorbalık’’, Doç. Dr. Ş. Senem Başgül ise ‘‘Zorbalıktan Korunma’’ başlıklı konularını katılımcılara sundu. Etkinliğin Açılış konuşmasını; KADEM Başkanı Sabiha Doğan, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tiryakioğlu, HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen yaptı.

 

AKRAN ZORBALIĞINA DRAMA EĞİTİMİ

Çocukların teknolojik aletlere bağımlı olduğundan dolayı sosyal arkadaşlık kuramadıklarını ve sosyalleşememe sorununun akran zorbalığını önemli ölçüde etkilediğini ifade eden Mehmet Ali Tiryakioğlu, Milli eğitim Müdürlüğünün akran zorbalığı ile ilgili uluslar arası düzeyde araştırma yapıldığını, drama eğitimi başta olmak üzere bu konuda çeşitli eğitimler verildiğini söyledi.

 

‘‘ŞEHİR ÜNİVERSİTESİYİZ, TOPLUMSAL SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAKLA MÜKELLEFİZ’’

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin şehir üniversitesi olduğunu söyleyen Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen: ‘‘Şehirde olan biten sorunlara göz kulak kesilen bir üniversite olarak sosyal sorumluluk kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplumsal sorunlara çözüm bulma noktasında sorumluluklar yüklendik. Nerede insan topluluğu varsa orada bilmediğimiz birçok sorun var. Biz üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, ilgili kurum ve kuruluşlar olarak onlara çözüm bulmakla mükellefiz. Akran zorbalığı konusu ciddi bir mesele. Bu nedenle etkinliğimizin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Kadın ve Demokrasi Derneğine iş birliğinden ötürü teşekkür ederim’’ dedi.

15.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz