GSO yılın ilk Meclisini yaptı

GSO yılın ilk Meclisini yaptı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Türkiye’nin bölgenin en önemli ülkesi olduğunu belirterek, “Ülkemize güç katmak, sanayiciler olarak görevimizdir” dedi.

Topçuoğlu, yılın ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ülkemizin bekası için “Zeytin Dalı” ismiyle başlattığı operasyonu canı gönülden desteklediklerini söyledi. “Ordumuza başarılar diliyoruz. Şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” diyen Topçuoğlu, şöyle devam etti: “Son jeopolitik gelişmeler ancak çok güçlü olduğumuzda bölgede söz sahibi olabileceğimizi gösterdi. Bunun için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması lazım. Sanayicilere düşen görev, makine ve savunma sanayisini geliştirmek, cari açığı önleyici yatırımlara devam etmektir. Bunun yanında istihdamı artırmaktır. Türkiye’nin bölgenin en önemli ülkesi olarak ilelebet varlığını sürdürmesine katkı sağlamak sanayiciler olarak görevimizdir. Biz güçlü bir ülke olmazsak, zayıf ülkelerin başına gelen Allah muhafaza bizim de başımıza gelir. Onun için her zamankinden çok daha fazla çalışmalıyız.”

GSO’nun kurucu başkanı Sani Konukoğlu’nun 16 Ocak 1994’te hayatını kaybettiğini anımsatan Topçuoğlu, “Kendisini her zaman rahmet ve hayırla yad ediyor, aramızdan ayrılışının 24. yılında saygı ve sevgiyle anıyoruz. Sani Bey’in kentimiz ve ülkemiz için yaptıkları bizlere her zaman yol gösterici ve örnek olmuştur. Bizler de var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Allah mekanını cennet eylesin” diye konuştu

 

“GEREKİRSE ÜLKE UĞRUNA SEVE SEVE CANIMIZI FEDA EDERİZ”

TSK’nın, “Zeytin Dalı” ismiyle başlattığı harekâtı sonuna kadar desteklediklerini belirterek konuşmasına başlayan yönetim kurulu başkanı Adil Sani Konukoğlu ise “Allah kahraman ordumuzu muzaffer eylesin. Yüreğimiz kahraman ordumuzun her bir ferdinin burnu dahi kanamadan harekâtı tamamlaması için atıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasının her şeyden önemli olduğuna vurgu yapan Konukoğlu, gerekirse ülke uğruna seve seve canlarını feda etmekten kaçınmayacaklarına dikkati çekti. “Bundan en ufak bir tereddüdümüz yoktur. Allah ordumuzu muzaffer eylesin, yollarını açık etsin” diyen Konukoğlu, GSO’nun kurucu başkanı merhum Sani Konukoğlu’nu rahmetle andıklarını kaydetti.

 

24.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz