GSMMMO’dan SGK’ya iadeyi ziyaret

GSMMMO’dan SGK’ya iadeyi ziyaret

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (GSMMMO) Yönetim Kurulu üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Uzun’a iadeyi ziyarette bulundular.

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada SGK’nın meslek alanı içerisinde bir paydaş kuruluş olduğunu vurgulayarak mükelleflerin sorunlarını çözmeye yönelik işbirliği içinde olduklarını, yeni çıkan mevzuatlarla ilgili bilgi alışverişi içinde olduklarını  ve Türkiye’de örneği olmayan şekilde gerek Vergi Dairesi, gerekse Sosyal Güvenlik Kurumu ile diyaloglarının çok iyi düzeyde olduğunu söyledi. SGK il Müdürü Mehmet Uzun ise ziyaretten memnun kaldıklarını, bu paydaş birlikteliğin sürekli olmasının hem devlet hem vatandaş açısından gereklilik olduğunu vurguladı.

Uzun ayrıca gündem olarak SGK prim alacakları ile ilgili de bir açıklama yaptı. Uzun açıklamasında şirket ortaklarının ödenmeyen prim borçlarından dolayı ödemeleri için bir çağrı yaptıklarını ve 20 Ağustos 2019 tarihine kadar ödenmesi halinde herhangi bir icra işlemi yapılmayacağını vurguladı.

5.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz