GGC 40 yıllık hayali gerçekleştirdi

GGC 40 yıllık hayali gerçekleştirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC)’nin yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC)’nin yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Şahin, GGC’de önemli açıklamalar yaparken, yerel seçimlerdeki tercihinin doğduğu yer olan Gaziantep’ten aday olmak olduğunu söyledi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Cemiyetin projeleri hakkında bilgi verdikten sonra Fatma Şahin'e yerel basına verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Basın evlerindeki eksikliklerin giderilmesi için Fatma Şahin'den destek isteyen Ay, özellikle internet, ulaşım ve sağlık alanındaki eksikliklerini giderilmesini istedi.

 

ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ

Cemiyet olarak sektörün sorunlarını, sıkıntılarını içeren bir rapor hazırladıklarını ifade eden Gaziantep Gazeteciler Cemiyet Başkanı İbrahim Ay, “Bu raporu dosya halinde ilerleyen günlerde Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e, milletvekillerimize, Basın İlan Kurumu Genel Müdürümüze, Basın Enformasyon Genel Müdürümüze ileteceğiz. Yeni dönemde ortak akılla hareket eden, daha çok eğitime, seminerlere ve yeni projelere ağırlık veren bir cemiyet olarak çalışmayı planlıyoruz. Daha önce sizlerin de desteğiyle 40 yıllık bir hayal olan toplu konut projemizi gerçekleştirmiştik. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün, dönemin Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in, milletvekillerinin, ilçe belediye başkanlarımızın ve özellikle sizin bu projemizde çok önemli katkılarınız oldu. Bize her zaman yol gösterdiniz, destek oldunuz. Tüm meslektaşlarımız adına sizlere tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

 

YENİ DÖNEMDE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu'nun en önemli STK'larından biri olduğunu söyleyen Ay, "1969'da kurulmuş. Cemiyetimizin 220 tane üyesi bulunmaktadır. 130 tanesi yakın sarı basın kartı sahibi üyemiz bulunmaktadır. Seneye cemiyetimizin 50. yılını geniş bir katılımla çok güzel bir baloyla, hep birlikte kutlayacağız. Gaziantep’te sadece Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon’dan para yardımı alan tek cemiyet Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’dir. Yeni dönemde güzel işler yapacağız. Güzel projelerimiz var. El birliği ile Gaziantep’in faydasına olabilecek güzel projelere birlikte hayata geçireceğiz. Sizlerin de yapmış olduğunuz projeleri yakından takip ediyoruz. Gerek bakanlık döneminizde gerekse şu anda belediye başkanlığı döneminizde Gaziantep basını ile uyum içerisinde çalıştınız. Bizler Gaziantep’in faydasına olabilecek her türlü projede yanınızda olduk, bundan sonra da yanınızda olamaya devam edeceğiz. Son 5 yıl içerisinde gerek ülkemiz gerekse şehrimiz çok büyük badireler atlattı. Buna rağmen sizler bunu birçok kez fırsata çevirdiniz. Yapmış olduğunuz bu çalışmalar takdire şayan. Özellikle Düzbağ Projesi ile bu şehrin 50 yıllık su sorununu çözmüş olacaksınız. Yine Gaziray, Kuzey Şehir projeleri başta olmak üzere örnek verilecek bir çok projeleriniz mevcut. Güzel işlere imza atıyorsunuz. Bütün projelerinizde basın olarak destekliyoruz. Hepimizin ortak amacı Gaziantep’e nasıl fayda sağlayabiliriz. Bizler sizlere bundan sonraki döneminizde başarılar diliyoruz" dedi.

 

AY, TOKİ’DE SORUNLARI ANLATTI

Başkan İbrahim Ay, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e Beykent bölgesindeki gazetecilerin yaşadığı TOKİ’deki sorunları da aktardı. Ay, orada oturan meslektaşlarının en büyük sıkıntılarının başında ulaşım, telefon hatlarının sağlıklı bir şekilde çekmemesi ve sağlık ocağının olmamasının başlıca sorunlar olduğunu ifade etti. Başkan Şahin’de bu sorunların en kısa sürede çözüme kavuşması için kendi üstlerine ne düşüyorsa yapamaya hazır olduklarını ifade etti. 

30.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz