GAÜN'de Travma sempozyumu

GAÜN'de Travma sempozyumu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen “ATUDER Travma Sempozyumu” açılışı GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryum Salonu’nda gerçekleşti.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen “ATUDER Travma Sempozyumu” açılışı GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryum Salonu’nda gerçekleşti.

Programın açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep’in dinamik bir şehir olduğunu belirterek, gerek iç ve dış göçleriyle gerekse sanatsal, sportif ve bilimsel aktiviteleriyle her zaman öncü olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Gür, sadece 2018 yılında Gaziantep Üniversitesi’nin ev sahipliğinde sportif, bilimsel, kongre, sempozyum, panel ve sanatsal anlamda 531 çalışma yapıldığını, bunun da Gaziantep’in kültürel zenginliği olduğu vurgusunu yaptı.

 

GAÜN HASTANESİ TÜRKİYE’DE BORCU OLMAYAN İKİ ÜNİVERSİTEDEN BİRİSİ

GAÜN Hastanesi’nden övgü ile bahseden Rektör Prof. Dr. Gür, hastane olarak bu konuda iddialı olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Şuanda kendi ayakları üzerinde duran herhangi bir borçlanması olmayan, Türkiye'deki üniversite hastaneleri içerisinde iki hastaneden birisi biziz. Bununla iftihar ediyoruz. Tabi ki bu o kadar kolay olmuyor. İyi bir bilim üreteceksiniz, hasta memnuniyeti olacak aynı zamanda mahir hocalarınızı tutacaksınız oda yetmeyecek bunu da toplumla paylaşacaksınız. Siz alan açacaksınız, hocalarınız hizmet sunacak ve böylece sizin hastaneniz kazanırken, hocalarınız da hafta sonu gece de dâhil olmak üzere mesai sonraları gelip ameliyat yapacaklar. Bu bizi ileriye taşıyor. Sadece hastanenin iyi olması yetmiyor üniversitenin tüm global olarak da kalitesinin iyi olması gerekiyor.”

 

İLK VE ACİL YARDIM BÖLÜMÜ İLE BU ALANA KATKIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörünü Temsilen Prof. Dr. Ayla Yaman, Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak acil tıp alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Yaman, “2 Yıllık bir ilk ve acil yardım bölümümüz var. Bu alanda da önemli bir eksiği kapattığımızı düşünüyorum. Acil tıp alanında tabi ki hekimlerin olduğu kadar diğer sağlık meslek mensuplarının da önemli rol ve sorumlulukları var. Bu alanda biz de Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak ilk ve acil yardım bölümü ile bu alana katkı vermeyi sürdürüyoruz. Tabi ki diğer sağlık ile ilgili alanlarımızda yine bu şekilde katkılarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

12.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz