GAÜN'DE DİNAMİK ACİL TIP SEMPOZYUMU

GAÜN'DE DİNAMİK ACİL TIP SEMPOZYUMU

GAÜN) Tıp Fakültesi ile Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) işbirliği kapsamında düzenlenen Dinamik Acil Tıp Sempozyumu IV açılış töreni GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi ile Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) işbirliği kapsamında düzenlenen Dinamik Acil Tıp Sempozyumu IV açılış töreni GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Kongrenin açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep’in şehir ve Üniversite olarak çok dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirterek, “Son 20 gün içerisinde 14. Kongre ve sempozyum gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan bilimsel aktiviteler yapılırken diğer taraftan sanatsal, sportif aktiviteler yapılıyor ve doya doya şehir bunu yaşıyor. İşte bu bizim Gaziantep farkı da ortak aklı harekete geçiren önemli farklılığımız” diye konuştu.

 

EN KUTSAL MESLEK BİZİM MESLEĞİMİZ

Prof. Dr. Gür konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ben aynı zamanda hekimim, sizden birisiyim. İyi bir orkestra şefisiniz aynı zamanda iyi bir arabulucu ve iknacısınız, stres yöneticisiniz. En sıkışık zamanlarda bile hastanın hayatını kurtarırken sizi anlamayan, o çilenizi algılamayan hasta yakını tarafından her an darp edilebilirsiniz. Acilcilerin en önemli meselelerinden birisi de diğer hekim arkadaşlarıyla maalesef hasta arasında kalmaları. Hekim olarak hayatında, mesleğinde en çok mutlu olanlardan birisiyim ve sizin bu konuda çok mutlu olduğunuzu görmek istiyorum. Sıkıntılarınıza rağmen yine de en kutsal meslek bizim mesleğimizdir.”

8.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz