Fatma Şahin ortak yayın Platformunda anlattı

Fatma Şahin ortak yayın Platformunda anlattı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çok hızlı büyüyen Gazi şehri, teknolojiyle donatmanın önemine değinerek, bu noktada en önemli başlığın ulaşım olduğunu bildirdi.

Başkan Şahin, Ortak Yayın Platformunun canlı yayın konuğu oldu. Gaziantep Olay TV, NRT, Kanal 27, GRT, Mega TV ve Hisar TV’nin ortak yayınında moderatör Galip Ünlükara’nın sorularını yanıtlayan Şahin, ulaşımdan enerji projelerine, içme suyundan konut projelerine, sosyal içerikli projelerden yeni yerel yönetim vizyonunu anlattı.

 

ŞAHİN: TRAFİK KONTROL MERKEZİ ETKİLEYİCİ

Bir yıl önce faaliyete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi hakkında bilgiler veren Şahin, “Şehri teknolojiyle donatmak, şehrin yaşam kalitesini teknolojik alt yapısına hazırlamak çok önemlidir. Burada en önemli başlık ulaşımdır. Bizim gibi metropol şehirlerde ulaşım ağının altyapısını yaparken teknolojik donatılarla beslemek gerekiyor. Trafik Kontrol Merkezi, 7 gün 24 saat şehrin sinir uçları, ana damarları, sıkışan noktalar genç ve dinamik ekiple inceleniyor. Trafik polislerinin ve mühendislerinin yapacağı iş, bugün trafik kontrol merkezi tarafından yapılıyor. Benim dönemimde daha da güçlenen merkezimiz, şu an ülkemizin sayılı kontrol merkezleri arasında yerini aldı. Bizim sıkletimizdeki illere göre bir tık öndeyiz. Her konuda önceleri takip edendir, şu an takip edilen olduk. Kontrol merkezimizin etkileyici bir yapısı var. Geçen yıl başlattığımız uygulamayı 300 bin kişi cep telefonuna indirmiş durumda, 60 bin kişi kredi kartıyla sisteme girebiliyor. Özellikle gençler sistemimizi yakından takip ediyorlar bundan dolayı ziyadesiyle memnunuz” dedi.

 

8.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz