Celal Doğan, "Halktan uzaklaştılar”

Celal Doğan, "Halktan uzaklaştılar”

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmaları kapsamında "Halktan uzaklaşırsanız, halkın karşısına çıkma cesaretiniz olmaz” dedi.

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmaları kapsamında "Halktan uzaklaşırsanız, halkın karşısına çıkma cesaretiniz olmaz” dedi.

Kent genelinde ziyaret ettiği noktalarda vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Doğan, Akkent Mahallesinde seçim ofisi açılışına ve Hacıbaba Mahallelerinde düzenlenen Halk Toplantısına katıldı. Vatandaşlara seslenen Doğan, 4 Mevsim Gaziantep Projesi ile kentin sorunlarına yönelik kalıcı çözümler üretileceğini söyledi.

Akkent Mahallesinde düzenlenen Seçim Ofisi açılışında konuşan Doğan, “Buraya gelirken Akkent Mahallesinde yaşanan sorunları arkadaşlarıma sordum. Her yerde olduğu gibi çocuklarımızı zehirleyen torbacılar olduğunu öğrendim. Uyuşturucu tacirleri, uyuşturucu kaçakçıları ile mücadele etmek Belediye Başkanlarının görevlerinden bir tanesidir ama bu görev esas olarak devletin emniyet güçlerine düşüyor. Bu konuda bana düşen görevi geçtiğimiz gün söyledim. Sayın Valinin bu konudaki çağrımızı duymazlıktan geleceğini düşünmüyorum. Emniyet Müdürlüğümüzde çalışan polislerimizin, bu çocukları kendi çocukları gibi görerek çalışacaklarından eminim. Cumhuriyet Başsavcılığına vereceğimiz dilekçe ile bu konuda uyarıda bulunacağız. Geleceğe umutla bakan yavrularımızın hayatını karartmaya kimsenin hakkı yok. Bu bataklığın kurutulması gerekiyor.”

 

“HALKTAN UZAKLAŞTILAR”

Akkent Mahallesinde yaşanan ulaşım sorununa değinen Doğan, “Gaziantep’te ulaşım sorunun çözümlenememesini bir türlü anlayamıyorum. Avukatlık yaptığım yıllarda şehir merkezinde insanlar sanayi bölgesine gitmek için otobüs beklerlerdi. Otobüs bekleyen o kadar çok insan vardı ki oluşan kuyruklar metrelerce uzanırdı. Belediye Başkanı vatandaşın ulaşımını sağlamak gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevime geldiğim zaman oturduk Halk Otobüslerini kurduk. Halk Otobüslerinin kurulması ile birlikte o kuyruklar sona erdi. Akkent Mahallesinde yaşanan ulaşım sıkıntısını bilmek için insanlarla konuşabilmek, halkla diyalog kurabilmek gerekir. Halktan uzaklaşırsanız, halkın karşısına çıkma cesaretiniz olmaz.”

13.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz