Çağdaş Bilgi’den Motivasyon Gezisi

Çağdaş Bilgi’den Motivasyon Gezisi

Çağdaş Bilgi Okulları, okul mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında İstanbul’daki üniversitelere sınava hazırlanan 12.sınıf öğrencileri için hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olmak için gezi düzenledi.

Çağdaş Bilgi Okulları, okul mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında İstanbul’daki üniversitelere sınava hazırlanan 12.sınıf öğrencileri için hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olmak, motivasyonlarını artırmak, istedikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmek, meslekler hakkında bilgi almak, üniversitede yaşam ve öğrenci olanakları hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla bu gezi düzenlendi.

Çağdaş Bilgi Anadolu Lisesi Müdürü Ayşegül Özalpaydın, “Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğuna, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, üniversitedeki bölümler, üniversitede öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerimizin motivasyonlarını artırdığına, bakış açılarını genişlettiğine inanıyoruz.” dedi.

Cerrahpaşa, Koç, Sabancı, Kadir Has ve Bahçeşehir Üniversitelerinde okuyan öğrenciler tarafından üniversitenin kampüs olanakları, üniversitelere giriş ve burs olanakları hakkında bilgiler verildi ve üniversitelerin genel tanıtımları yapıldı. Ayrıca öğrenciler  merak ettikleri konularla ilgili soruları sorma imkanı buldular. Daha sonra üniversitenin fiziki yapısının tanıtılması amacıyla bir kampüs turu düzenlendi. Öğrencilerimize üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide; öğrencilerimiz  öğretim üyelerinden bölümler hakkında bilgi aldılar, tanıtım biriminde görevli öğrenciler okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıttılar ve öğrenciler üniversitelerin genel havasını teneffüs ettiler.

13.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz