Büyükşehir’e Enerji ödülü

Büyükşehir’e Enerji ödülü

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi kapsamında, kente ve kent halkına pozitif katkı sunan proje ve uygulamalar ödüllendirildi.

Uluslararası İdealkent Ödülleri çerçevesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sürdürülebilir Enerji dalında ödül kazandı. Ödülü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aslan aldı. Ödüle layık görülen projeler, Avrupa Konseyi binasında bir hafta boyunca sergilenecek. İdealkent Dergisi tarafından düzenlenen İdealkent Ödül Töreni, Fransa’nın Strazburg kentindeki Avrupa Konseyi binasında gerçekleştirildi. Kent Araştırmaları Enstitüsü Genel Sekreteri Yusuf Sunar, sürdürülebilir kentler ve kentlerde sürdürülebilirlik kavramlarının, uluslararası platformlarda sıkça tartışılmasının, sosyal, ekonomik ve çevresel sorumlulukları giderek artırdığını söyledi.

Uluslararası Adalet ve Eşitlik Konseyi (COJEP) Başkanı Ali Gedikoğlu ise, ödüllerin Avrupa Konseyi binasında verilmesinin önemine dikkati çekerek, ödül töreninin, gelecek yıllarda Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'yle birlikte yürütülerek, Avrupa Konseyi'ne üye ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletilmesini önerdi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar da kongrenin şehirlerin geleceğine ilişkin önemli çıktılar üretmesi temennisinde bulundu.

29.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz