Büyükşehir Bayrama hazır

Büyükşehir Bayrama hazır

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat, huzurlu ve güvende geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat, huzurlu ve güvende geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladı.

Birtakım sosyal projelerle insanların hayatına dokunan büyükşehir, 4 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde ulaşım, mezarlık ve kurban kesim alanlarına dönük hazırlıklarını bitirdi, önlemlerini aldı, bayramı beklemeye başladı.

 

OTOBÜSLER VE TRAMVAY ÜCRETSİZ, ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ İNDİRİMLİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle tramvaylar arife günü ve bayramda ücretsiz hizmet verecek, ücretsiz seferlere ek olarak arife günü otobüsler, Balıklı Meydanı’ndan Yeşilkent ve Asri Mezarlığı’na ücretsiz yolcu taşıyacak. Belediyeye ait otobüs ve tramvaylar arife günü ile bayramın 4.’cü günü saat 24.00’e kadar ücretsiz yolcu taşıyacak. Özel halk otobüsleri ise yolcuları indirimli taşıyacak.

 

YASİN-İ ŞERİF DAĞITILACAK

Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mezarlık Müdürlüğü, merkez ve ilçelerdeki mezarlıklarda ücretsiz Yasin-i Şerif dağıtacak. Orta refüj düzenleme, asfaltlama ve temizlik çalışmalarının yapıldığı mezarlıklarda, 24 saat Kur-an'ı Kerim okunacak. Mezarlığın 1 numaralı kapı girişinde şikayet ve öneri çadırı kurulacak. Güvenliğin artırılacağı mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlar, Mezarlık Bilgi Edinme Sistemi (MEBİS) yardımıyla yönlendirilecek.

8.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz