BU NE ÇELİŞKİ !..

BU NE ÇELİŞKİ !..

Valilik tarafından Mahalli Çevre Kurulları (MÇK) kararı ile 23 Mahalleye kalitesiz kömür kullanımı yasaklanmasına rağmen, Sosyal Yardımlaşma tarafından hava kirliliği oranı daha yüksek olan Kömür dağıtılıyor.

Mahalli Çevre Kurulları (MÇK) kararı ile 23 Mahalleye kalitesiz kömür kullanımı yasaklanırken, Sosyal Yardımlaşma tarafından hava kirliliği oranı daha yüksek olan Kömür dağıtılmaya başlandı. Bu mahalleler arasında Doğalgaz kullanın diye İlçe Belediyeleri yazı gönderirken, Sosyal Yardımlaşma ekipleri kömür dağıtmaya başladı.

İlçe Belediyelerinden giden ihbar mektupları karşısında ne yapacağına şaşıran vatandaşlar Belediyeye gittiklerinde bir sorun ile daha karşı karşıya geliyorlar. Çevre Müdürlüğü’nün gönderdiği ihbar mektubuna Zabıta, Zabıta’nın da gönderdiği ihbar mektubuna Çevre Müdürlüğü karışmıyor.

 

KONUNUN MUHATABI KİM?

Konu ile ilgili olarak Mahrukatçılar Odası Başkanı vatandaşın ne yapacağını şaşırması üzerine kendilerinin de cevap veremez hale geldiklerini belirterek, “Gaziantep Valiliği tarafından (MÇK) kararı olarak alınan hava kirliliği bahanesiyle 23 Mahallede kalitesiz kömür kullanımı yasaklanmış olup bu mahallerden 12 tanesi gecekondudan oluşan mahallelerdir. Bu mahallelere Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından kömür kullanamazsınız ihbarnameleri gönderilmiş. Ne hikmetse aynı Mahallere yapılan denetimler sonucu Sosyal Yardımlaşma tarafından kirlilik oranı daha yüksek olan KON kömürleri yasak olmasına rağmen dağıtılmaktadır. Varoş diye tabir ettiğimiz mahallerde oturan vatandaşların Doğalgaza geçme ve kullanma imkanı olmadığından ilerleyen günlerde bu vatandaşlarda ceza gelecek korkusuyla yatıp kalkmaktadırlar. Mağdur olan vatandaşlar Oda olarak bizlerin yanına geliyor, bizlerde vatandaşa ne cevap vereceğimizi bilmiyoruz. Vatandaşın bize söylediği aynı sokak içinde kendisine ihbar mektubu gelirken, bitişik komşusuna hiçbir ihbarın gelmediği. Bu ne çelişki, yetkililer vatandaşın işini çözmek yerine yetkiyi diğer kuruma atıyor. Buradan yetkililere konunun muhatabının kim olduğunu sormak istiyoruz” dedi.

10.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz