Balat Hırvatistan resepsiyonuna katıldı

Balat Hırvatistan resepsiyonuna katıldı

Hırvatistan’ı Jeotermal Enerji İle Tanıştıran MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat; Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitaroviç’in özel davetiyle Hırvatistan’ın Resmi Günü Olan Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’na katıldı.

Hırvatistan Cumhurbaşkanı ev sahipliğinde, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla geçtiğimiz hafta bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona; Hırvatistan’ın ilk jeotermal enerji santralini hayata geçiren ve ülkeyi jeotermal enerjiyle tanıştıran MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat; Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitaroviç’in özel davetlisi olarak katıldı. Ülkenin bağımsızlığının milli birlik ve beraberlik açısından önemini vurgulayan Balat; “Bir ülkenin Cumhuriyeti; günümüz dünyasında, toplumu üst seviyelere taşımanın en temel taşını oluştururken dünyadaki değişim ve gelişimleri yakından takip ederek doğru tahlil edebilmeyi sağlar. Muharrem Balat olarak; çocukluğumdan bugüne önem verdiğim bayramların en başında Cumhuriyet Bayramı gelir. Her ülkenin Cumhuriyeti tek dilde konuşur ve tek bir anlam ifade eder. Bugün Hırvatistan için önem arz eden bu özel günde milli mücadele ruhunu hissedebiliyor olmak benim için oldukça kıymetlidir. Toplumu ayakta tutan ve toplumu toplum yapan en temel prensiplerin milli ve manevi değerler olduğunun da ayrıca altını çizmek isterim.’’ dedi.

Bu anlamda Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ilişkilerin çok iyi seviyede olduğuna değinerek, bu iki ülke arasındaki ilişkileri güçlü olarak değerlendirdi. Bu katılımdan duyduğu

mutluluğu ifade eden Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitaroviç; MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat’a teşekkürlerini dile getirdi. Kitaroviç’e bu konudaki hassasiyetlerinden ve bu önemli güne ev sahipliği yapmalarından dolayı teşekkürlerini ileten Balat, organizasyonun bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyetini aktardı.

4.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz