AZİZ SANCAR ÖDÜLÜ GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ’NİN

AZİZ SANCAR ÖDÜLÜ GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ’NİN

GAÜN Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kahraman TÜSEB’in teşvik ödülünü kazandı.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nın (TÜSEB) Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri’nin ‘Teşvik’ kategorisinde Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kahraman ödüle layık görüldü. Kahraman, ödülünü Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan aldı.

Türkiye’nin bilimsel anlamda verilen prestijli ödüllerin arasında gelen Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödüllerine bu yıl Prof. Dr. Feridun Cahit Tanyel, Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç, Doç. Dr. Mehmet Kahraman, Doç. Dr. Sinan Güven, Doç. Dr. Tevfik Tamer Önder ve Dr. Öğr. Üyesi Urartu Özgür Şafak Şeker layık görüldü. Başarılı bilim insanları, ödüllerini İstanbul’da düzenlenen 5. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da aralarında bulunduğu üst düzey protokolün katılımıyla gerçekleştirilen törende aldı.

 

BU GURUR HEPİMİZİN

Kimya Dalı’nda Nobel Ödülü kazanan Türk Biliminsanı Aziz Sancar adına verilen ödülün Gaziantep Üniversitesi’nin bir Kimya hocasına verilmesinin gözel ve anlamlı bir tesadüf olduğunu belirten GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “TÜSEB’in Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülü son derece prestijli bir ödül. Hocamız da sadece 4 kişiye layık görülen bu ödülü kazandı. Kendisini kutluyorum” dedi. GAÜN’ün başarı zincirine yeni halkalar eklemeye devam edeceğini, yönetim olarak bilimsel çalışmalara destek vermeyi sürdüreceklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Türkiye’nin ilklere imza atan üniversitesi olan Gaziantep Üniversitesi, tüm bilimsel alanlarda başarılarını sürdürmeye devam edecektir. Sadece Fen bilimlerinde değil sosyal bilimlerde de inşaallah yeni başarılar elde edeceğiz” dedi.

6.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz