Aybuken Yıldırım İyi Partiden aday

Aybuken Yıldırım İyi Partiden aday

Uzun yıllardır Gaziantep’te siyasetin içerisinde aktif görevler üstlenen Avukat Emine Aybüken Yıldırım, 24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı binasında coşkulu kalabalık ile düzenlediği basın toplantısında  konuşan Yıldırım, “20 yılı aşkın bir süredir aktif olarak emek verdiğim siyasette;  bizleri yetiştiren ve bu imkanları sunan aziz milletimize ve vatanımıza bu zaman zarfında edindiğim bilgi, tecrübe ve birikimlerimle hizmet etmek için, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

 

20 YILI AŞKIN AKTİF SİYASETTE BİLGİ VE BİRİKİM BİR ARADA

Emine Aybüken Yıldırım, Gaziantep’te doğup ve yaşayan biri olarak kentin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade ederek,” Bu sorunlara çözüm üreten bir anlayışla hizmet edeceğimi, sizlerle sorunları ortak akılla çözeceğime de yürekten inanıyorum; Çünkü ben sizden biriyim, içinizden biriyim.Malumunuz olduğu üzere 24 Haziran’da seçime gidecek Türkiye’ de,daha güzel bir gelecek için İYİ Partiyle siyaset yeniden hareketlenmiş, demokrasi şöleni için kollar sıvanmıştır” diye konuştu.

 

“MİLLİ İRADENİN HAKKIYLA TECELLİSİ İÇİN YARIŞA DAHİL OLDU”

“25 Ekim 2017 tarihinde kurulan ve o günden bu yana hiç durmadan Türkiye’nin her köşesinde milletiyle buluşan İYİ Parti’de milli iradenin hakkıyla tecellisi için yarışa dahil olduğunu dile getiren Yıldırım, yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi:  “Tarih hep şahitlik etmiştir ki; milletimiz, zor zamanları her daim demokratik siyaset ile aşmıştır. Türkiye’nin büyük sorunlarını aşacak gücü vardır. Milletimizin sağduyu ve kararlılığı vardır. Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden siyasi hegemonyaları değiştirme gücü vardır. Bu güçle milletimiz, demokrasiden sapmadan, Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz, kararmakta olan ufkumuzu, “İyilik Güneşi” ile aydınlatarak ileriye bakmaya azimlidir. Milletimiz, yeni bir siyasal hareketle, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir. Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. Partimiz, milletimizin bu beyanına kayıtsız kalmayan kurucularımızın aldığı tarihi sorumlulukla kurulmuştur. Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile arkadaşlarımız ile birlikte heyecanla ve inançla bu kutlu yola çıktık. Partimizin çağrısı, 21. yüzyılın gerçeklerini doğru okuyabilen, değişen çağa ayak uyduran, güçlü, zengin ve mutlu Türkiye çağrısıdır.”

 

İYİ PARTİ DEMOKRETİK VE ŞEFFAF SİYASETLE ÜLKEYİ SIKINTILARDAN KURTARACAKTIR

Türkiye,  içeride ve dışarı da pek çok sorunla boğuşmaktadır. Ve yine herkesin malumudur ki; bu sorunların pek çoğu ülkemizi yönetenlerin gerekli tedbirleri almaması, önleyici politikalar geliştirememesi, mücadele yöntemlerindeki yanlışlıklar ve liyakat yoksunlukları nedeniyle Türkiye’mizin başına musallat olmuş ve sonrasında ödenen büyük bedellere rağmen ortadan tam anlamıyla kaldırılamamıştır. İYİ Parti en başından demokratik ve şeffaf siyasetin ülkemizi sıkıntılarından kurtaracağını ifade etmektedir. Bu şeffaflığın bir göstergesi olarak iktidar iddiasında bulunan tüm partilerin iş başına geldiklerinde hangi konularda nasıl çözüm politikaları uygulayacaklarını insanlarımızla paylaşmaları gerektiği kanaatindeyiz. Böylelikle insanlarımız hangi partinin çözüm önerilerini benimsiyorsa onu destekleme imkanına kavuşacaktır. Vatandaşın işine yarayacak, memleketin hayrına yapılacak siyaset ancak teşhis ve tedavi önerilerinin ortaya koyulmasıyla mümkün olur. Aksi takdirde mevcut halde olduğu gibi siyaset hamasete, kuru gürültüye hapsolur. Siyasetin çözüme değil de bunlara odaklandığı bir ülke de senelerdir Türkiye örneğinde görüldüğü gibi iyiye, doğruya, güzele doğru bir adım bile yol alamaz.”

 

HİÇBİR MENFAAT, KOLTUK, MAKAM TÜRKİYE’NİN İYİLİĞİNDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR”

Bizim duruşumuz bellidir: hiçbir menfaat, koltuk, makam Türkiye’nin iyiliğinden daha önemli değildir. Ülkemizin iyiliği de akılcı politika tasarımıyla ve bu akılcı politikaları uygulama kabiliyetine sahip politikacıların ülke yönetiminde rol almasıyla mümkündür.

 

KARANLIĞI KADINLARIMIZIN GÜCÜYLE AŞACAĞIZ

Kadına ve kadın gücüne önem veren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, "Kadınlarımızın gözlerindeki gülüşe bile tahammül edemeyen karanlığı, kadınlarımızın azmi, kadınlarımızın kararlılığı ve kadınlarımızın gücüyle aşacağız. Çocuklarının üzerine titreyen anne şefkatiyle, memleketimizi el birliğiyle aydınlığa çıkaracağız." diyerek yönümüzü belirlemiştir.

 

İYİ PARTİ İKTİDARINDA ADALET TARAFSIZ HALE GELECEK

İYİ Parti olarak iktidara geldiğimizde politikalarımız net ve hızla uygulanabilir doğruluktadır; Türkiye konuşan bir ülke olacak. Parlamenter sisteme geçilecek. Adalet tarafsız bir hale gelecek. Yargı bağımsızlığı tam ve kamil bir şekilde tahkim edilecek. Türkiye teknolojisiyle, tarımıyla, sanayisiyle, hayvancılığıyla yeniden üreten bir ülke olacak. Yeni Siyasi Partiler ve Seçim Yasası yapılacak. Siyasi partilerde teşkilat kapatma şartları zorlaştırılacak. Milletvekili dokunulmazlığı kürsü dokunulmazlığı dışında tümüyle kaldırılacak. Herkese adil yargılanma hakkı sağlanacak. HSK, mahkemelerin bağımsızlığı, doğal veya kanuni hâkim ilkesi ve hakim güvencesi sağlanacak biçimde yeniden yapılandırılacak. Basın özgürlüğü önündeki tüm engeller kaldırılacak, gazetecilerin hukuksuz olarak tutuklanmasını sağlayan var olan hukuki düzenlemeler gözden geçirilerek evrensel hukuk ilkeleri ile uyumlu hale getirilecek. Medya, meslek örgütleri ve sendikaların katılımıyla, demokratik işleyişi zedelemeyecek bir ‘Ortak Akıl’ mekanizması kurulacak. Çoksesli ve bağımsız bir medya için adımlar atılacak.

13.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz