AH-DE VEFA TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON T.TELEKOMSPOR

AH-DE VEFA TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON T.TELEKOMSPOR

Mahalli Spor Kulüpleri Koruma (M.S.K.K.) Derneği tarafından organize edilen AHDE VEFA Ramazan Balsu futbol turnuvasında oynanan final maçında normal süresi 3-3 biten maçta Kalespor’u penaltılarla 9-8 mağlup eden T.Telekomspor şampiyon oldu.

Şahinbey Stadında oynanan final karşılaşmasına hızlı başlayan Kalespor üstü üste bulduğu goller ile 2-0 öne geçmesine rağmen bu üstünlüğünü koruyamayınca  T.Telekomspor oyuna ağırlığını koyarak karşılaşmadan 3-3 beraberlikle ayrılmayı başardı. Daha sonra direk seri penaltılarına geçildi. Penaltılar sonucu T.Telekomspor, Kalespor’u 9-8 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

 

KEYİF ALDILAR

Karşılaşma öncesi tribünleri dolduran taraftarlar bol gollü geçen maçta hop oturup hop katıldılar. Keyifli geçen maçta iki takım taraftarları dostane şekilde stattan ayrıldılar.

 

KUPA TÖRENİNDE DUYGULU ANLAR

Ahde Vefa Ramazan Balsu futbol turnuvasında final maçı oynandıktan sonra dereceye giren takımların ödülleri düzenlenen tören ile sahiplerine verildi. Kupa töreninde duygulu anlar yaşandı. M.S.K.K. Derneği Başkanı Cengiz Koncuk, “Geçmişten günümüze mahalli ve amatör futbola hizmet eden ve aramızdan ayrılan büyüklerimizi yaad etmek amacıyla düzenlediğimiz bir turnuvayı daha sonlandırdık. Son olarak ise merhum Ramazan Balsu abimize turnuva yaptık bu turnuvada bizlere yardımcı olan merhumun ailesine, yönetim kurulu üyelerime, bizleri onurlandıran misafirlerimize, karşılaşmayı centilmence izleyen iki takım taraftarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

TURNUVANIN ÜÇÜNCÜSÜ SAKICI İNŞAAT ŞENYURT

AHDE VEFA Ramazan Balsu futbol turnuvasında oynanan üçüncülük karşılaşmasında Sakıcı İnşaat Şenyurtspor rakibi Aydınbaspor’u 4-1 mağlup ederek turnuvayı üçüncü olarak tamamlandı. Aydınbabaspor ise dördüncü oldu. Hasan Doğan Tesislerinde oynanan karşılaşmanın ilk yarısında iki takımında kıyasıya mücadelesi vardı. Birbirlerine üstünlük kurmak için mücadele veren iki takım izleyenlere büyük zevk verdi. Karşılaşmanın sonunda Sakıcı İnşaat Şenyurtspor, genç rakibi Aydınbabaspor’u her iki yarıda attığı goller ile 4-1 yenerek turnuvada üçüncü oldu.

10.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz