8 Şubat törenle açıldı

8 Şubat törenle açıldı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile beraberindeki protokol üyeleri, yapımı Şehitkamil Belediyesi tarafından tamamlanan 8 Şubat Semt Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile beraberindeki protokol üyeleri, yapımı Şehitkamil Belediyesi tarafından tamamlanan 8 Şubat Semt Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi. Adalet Bakanı Gül, “Bugün yine Gaziantep’imize, Şehitkamil’imize, 6 mahallemize hitap edecek çok güzel bir eserin açılışını yapıyoruz” dedi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 8 Şubat Semt Parkı’nın açılışına; Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı Derya Bakbak, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Şehitkamil Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 8 Şubat Mahallesi’nde yaklaşık 18 bin metrekare alanda yapılan parkın açılış töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirilen açılış sonrası Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile protokol üyeleri, 8 Şubat Semt Parkı’nı gezdi. Futbol sahasında penaltı atışı yapan Bakan Gül, daha sonra beraberindeki protokol üyeleriyle kaykaycıların şovunu izlediler. Protokol üyeleri, daha sonra beceri koordinasyon parkurunda eğlenen çocuklarla vakit geçirdi. 8 Şubat Semt Parkı’nın açılışında Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel çocuk oyunları ekinliklerinde minikler ve çocuklar, gece boyunca doyasıya eğlendiler. Halat çekme, yumurta taşıma, ip atlama, sandalye ve mendil kapmaca yarışmalarında oyunlar oynayarak sosyalleşen 8 Şubat Semt Parkı’nın çocuk ve genç yaştaki misafirleri, beceri koordinasyon parkurlarında yeteneklerini konuşturdular.

 

İŞTE ÇOCUKLAR, SİZLER İÇİN ÇOK GÜZEL BİR PARK YAPTIK

Açılış töreninde konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, hizmetlerin niteliğine işaret ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Çok değerli hemşehrilerim, öncelikle milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını sizlere iletmek istiyorum. Bugün yine Gaziantep’imize, Şehitkamil’imize, 6 mahallemize hitap edecek çok güzel bir eserin açılışını yapıyoruz. Bu güzel hizmetinden dolayı değerli Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyorum. 22 bin metrekarelik alanı, 4 taziye evinden oluşan sosyal tesisi, parkıyla çocuklarımız, gençlerimiz, ailelerimiz için, daha yeşil bir Şehitkamil için, daha güzel bir çevre için yaptığımız hizmetler hayırlı, uğurlu olsun. Bizim sevdamız millet. Biz milletimize aşığız, milletimize hizmet etmekten başka hiçbir sevdamız, düşüncemiz, meselemiz yok. Açılışını yapacağımız hizmetlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sevgili çocuklarımız, karnelerini aldılar ve güzel bir tatili hak ettiler. İşte çocuklar, sizler için çok güzel bir park yaptık. Bu parkta eğlenin ama kitap okumayı da ihmal etmeyin çünkü Türkiye’nin geleceği sizsiniz. Biz şimdi sizin için çalışıyoruz, sizler de emaneti bizden alacaksınız.”

13.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz