GAGİAD üyeleri toplantıda buluştu

GAGİAD üyeleri toplantıda buluştu

GAGİAD Üyeleri ‘Yapay Zeka’ Teknolojisinin hayatımızı nasıl değiştireceğiyle ilgili gelişmeleri dinledi.

GAGİAD Üyeleri ‘Yapay Zeka Nedir?’ ‘Yapay Zeka Teknolojisi Hayatımızı Nasıl Değiştirecek’ konulu toplantıda bir araya geldi. Toplantıya GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği Başkanı Erhan Özmen, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve GAGİAD üyeleri katıldı. GAGİAD dernek merkezinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısında Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıda konuşma yapan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, “Gelişen teknolojimiz ile değişim her geçen gün hayatımızın bir parçası haline geldi. Bizlerde teknolojideki bu değişime her geçen gün daha çok entegre olmaktayız. Her zaman dile getirdiğimiz gibi, evrende değişmeyen hiçbir şey yoktur. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” dedi.

Tansu Yeğen ise üyelerimize yapay zeka, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik, inovasyon, teknolojideki son gelişmeleri ve nelerin yapılacağını anlattı. Yapay Zeka Teknolojisinin anlatıldığı videolarla konuşmasını yapan Tansu Yeğen, ‘Türkiye’nin inovasyona çok ihtiyacı var. Bir şeyler üretin, neler yapacağınızı belirleyin ve bunları yaparken de çok da geç kalmadan başlayın. Hayatınızda yapay zeka, nesnelerin interneti ve arttırılmış gerçeklik bu üç şeye dikkat edin. Bütün dünya bu üç teknolojinin altında toplanıyor. Bu terimleri toplum olarak unutmayın. Hangisine odaklanalım diye soracak olursanız öncelikle yapay zekayı çok iyi anlayın sonra arttırılmış gerçeklik ve nesnelerin internetini kavramaya çalışın” şeklinde konuştu.

25.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz